ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,796
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Paralel yapıyı işaret etti...
13 Ocak 2015 / 16:35
YENİDEN GÖRÜLMEYE BAŞLAYAN ŞİKE DAVASINDA İFADE VEREN AZİZ YILDIRIM, OPERASYONUN KUMPAS OLDUĞUNU İLERİ SÜREREK, "TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İÇİNDE BİR BAŞKA DEVLET KURULURSA BUNUN KARŞISINDA OLURUZ” DEDİ VE BERAATINI İSTEDİ.

 

 

Şike davasının yeniden görülmesine başlandı. Duruşma öncesi açıklama yapmak üzere İstanbul Adliyesi önüne gelen bir grup Trabzonspor taraftarıyla polis arasında arbede çıktı. Grupla Fenerbahçe taraftarlarının arasında giren güvenlik güçleri, taşkınlık çıkaran 2 kişiyi de gözaltına aldı.

REDDİ HAKİME RET

Duruşmada, bordo mavili kulübün avukatlarının "reddi hakim" talebi reddedildi. İfade veren Aziz Yıldırım ise, “Başkanı olduğum tek örgüt, Atatürk Türkiye’sinin en büyük sivil toplum ve spor örgütü olan Fenerbahçe Spor Kulübü’dür. Suçumuz Fenerbahçeli ve vatansever olmaksa, ölene kadar mahkum yaşamayı göze aldığımızı bildiririm” dedi.

Yaşananların sadece Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’ye değil, bu toprakları vatan yapan tüm değerlere yönelik olduğunu söyleyen Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde bir başka devlet kurulursa bunun karşısında oluruz. Ben hastanedeyken, yatacağım yer belliydi. Adres Metris’ti... Bu bir planlanmış operasyondu... ’Ne şikesi memleket elden gidiyor’ dediğimde ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı. Oda Tv, Ergenekon, Balyoz... Türkiye tüm bu davaların yükünden kurtulmalı. Beraat kararları verilmeli” dedi.

Aziz Yıldırım, ifadesinin sonunda beraatını talep etti.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ