ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ordu'da ''engelsiz araç''...
15 Ocak 2015 / 18:36
ORDU'NUN ALTINORDU İLÇESİNDE, ALTINORDU BELEDİYESİ'NİN ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN ÖZEL OLARAK DİZAYN ETTİĞİ 'ENGELSİZ ARAÇ' HİZMETE GİRDİ.

 

 

Daha önce alınan fakat trafik kayıt problemleri nedeni ile hizmet veremeyen Engelsiz araç, gerekli evrakların tamamlanmasının ardından Altınordu’da yaşayan engelli vatandaşların hizmetine girdi. İçerisinde değişikliklerin de yapılması ile engellilere ücretsiz hizmet verecek olan araç, engellilerin talebi olması halinde bir telefonda istediği yere götürebilecek.

BİR TELEFON YETERLİ
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, engelli vatandaşların Belediyenin 666 60 80 numaralı telefonu aramaları halinde bu araç ile istediği yere götürüleceğini belirtti. Belediye Başkanı Engin Tekintaş şunları söyledi: “Uzun süredir aracın kendi problemlerinden, trafik kayıt problemleri dolayısıyla sıkıntılı bir süreç yaşandı . İçerisindeki değişim ve dönüşümün yapılmaması söz konusuydu .Bunların tamamı gerçekleştirilmiş olarak araç yeniden hizmete alınmış oldu. 666 60 80 nolu telefonuyla da iletişim sağlanabilecek bir iletişim telefonu sunuldu. Bu haliyle inşallah hizmete başlayacaktır. Bu tabi bizim için yeterli bir çalışma değil. İnşallah ilerleyen süreçte daha modern, daha farklı, daha kapasiteli yeni engelli araçları da hizmete sunmuş olacağız . Çünkü bu araçlar bizim için bir çok hizmette kullanılacak sportif faaliyetlere zaman zaman götüreceğiz. Sosyal faaliyete katılmak isteyenlere de bu hizmeti sunmuş olacağız. Özellikle eğitimde çok zor bölgelerde bulunan bireysel de olsa öğrencilerimizin ulaştırılabilmesi ve bu hususta sıkıntının giderilmesi maksadıyla kullanılacaktır. Engelli kardeşlerimize engelsiz bir ortam hazırlamak için çalışmalarımızı her alanda sürdüreceğiz.”

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ