ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İtfaiye adı ile dolandırıcılık!...
15 Ocak 2015 / 20:00
UŞAK'TA SON GÜNLERDE İTFAİYENİN İSMİNİ KULLANILARAK DOLANDIRICILIK TEŞEBBÜSÜNDE BULUNULMASIYLA İLGİLİ ŞİKAYETLER OLMASI NEDENİYLE UŞAK BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRÜ NURULLAH FURUNCU BİR AÇIKLAMA YAPTI.

 

 

Furuncu işyerlerine giderek yangın tüplerinin belediye ekipleri tarafından doldurulacağı bahanesiyle para alındığını öğrendiklerini belirtirken, vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istedi.
Uşak Belediyesi’nin hiçbir suretle yangın tüplerinin dolumu ile ilgili esnaflara giderek maddi bir yaptırımda bulunmadığını aktaran Furuncu, “ Belediyemiz itfaiye ekipleri ilimizde yangınlara ve itfaiyecilik ile ilgili bütün çalışmalara başarı ile devam etmektedir. Bu kapsamda yangın tüplerinin kullanımını da önemsemekteyiz. Fakat itfaiye personelimiz yangın tüpleri konusunda herhangi bir ücret talep ederek işlem ger çekleştirmemektedir. Bu nedenle esnaflarımızın dikkatli olmasını istiyoruz” dedi.

Yapılan şikayetlerin yanında konu ile ilgili yansımayan şikayetlerin de olabileceğini dile getiren Furuncu, kimsenin mağdur olmamasını arzu ettiklerini anlattı.
Bu tür maddi beklenti ile iş yerlerine gidenlerin ihbar edilmesini isteyen Furuncu şöyle devam etti:” Basında da farklı resmi kurumların isimlerinin kullanılması sureti ile dolandırıcılık yapıldığı haberlerini duyuyorduk. İlk defa itfaiyemizin isminin kullanılarak girişimde bulunulması bizleri rahatsız etti. Bu nedenle vatandaşlarımızın böyle bir durum ile karşılaşmaları halinde itfaiye irtibat numarası olan 110’u, Uşak Belediyesi irtibat numarası 221 4000 yada Emniyet Müdürlüğümüzün 155 numaralı hattını aramalarını bekliyoruz”
Kimse mağdur olmasın.

Konu ile ilgili mağduriyetin doğmamasını istediklerini aktaran Uşak Belediyesi İtfaiye Müdürü Nurullah Furuncu, “Son bir haftada gerek şahsen, herekse kurumumuz aranarak yangın tüpleri ile ilgili ücret istendiği belirtiliyordu. İtfaiye ismini kullanan dolandırıcılar, esnaf kardeşlerimize giderek tüplerin yetersiz ve tarihi geçmiş olması nedeniyle değiştirilmesi gerektiğini, bu nedenle mevcut tüpün alınarak ücreti mukabilinde değiştirileceğini belirtmişler. Bu şekilde esnafımızı zarara uğratmışlar. Biz konu ile ilgili gerekli çalışmaları başlattık. Vatandaşlarımız da bu tür bir durum ile karşılaştıklarında hassas davransınlar” dedi. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ