ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,579
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul10/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İmza kampanyası başlattılar…
16 Ocak 2015 / 15:05
EFELER KENT KONSEYİ EFELER İLÇESİNDE DEMİRYOLUNUN YER ALTINA ALINMASI İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI.

 

Efeler Kent Konseyi tarafından efeler ilçe merkezinde başlatılan imza kampanyası ile Efeler ilçesinde demiryolu ulaşımının yer altına alınması istendi.

Geçtiğimiz günlerde Efeler Kent Konseyi İzmir-Denizli arasında yapılacak hızlı tren projesine dikkat çeken bir basın açıklaması yapmıştı. Bu açıklamanın ardından yerüstünde yapılması planlanan hızlı tren hatlarının yer altına alınması vurgulanan açıklamanın ardından, bugünde imza kampanyası başlatıldı. Efeler İlçe Belediye Başkanı Mesut Özakcan’da imza kampanyasına destek verdi. Efeler kent Konseyi Başkanı Dr. Tuncay Erdemir, Efelerde demiryolunun yeraltına alınmasını istediklerini belirterek bu konuda vatandaşları da bilgilendirdiklerini onlarında desteklerini aldıklarını söyledi.

Efeler İlçe Belediye Başkanı Mesut Özakçan’da şehrimizin merkeziden geçen demiryolunun Bakanlığın 1 bölü yüz binlik planda kent dışına taşındığının görüldüğünü belirterek, Aydın da ikinci bir hızlı demiryolu hattı yapılacağını duyduklarını ve demiryolunun aydın halkına verdiği sıkıntıların ortadan giderileceği bir çözüm bulunmasını istedi, Efeler Kent konseyine ve destek verenlere teşekkür etti.

Toplanan imzalar ulaştırma bakanlığına gönderilecek.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ