ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2769
EURO
5,9840
IMKB
62.336
ALTIN
217,184
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/12 ºC
Ankara3/9 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir9/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Didimlilerden 5 Tl'lik suya tepki...
16 Ocak 2015 / 20:09
DİDİMLİLERDEN 5 TL'LİK SU FİYATINA İMZALI TEPKİLİ

 

 

Didim’de bir grup vatandaş, su fiyatlarının pahalı olduğunu ifade ederek su fiyatlarının düşürülmesi için imza kampanyası başlattı.
Didim’de bir grup vatandaş su fiyatlarının pahalılığına dikkat çekmek ve fiyatların aşağıya indirilmesi için imza kampanyası başlattı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığına iletilmek üzere hazırlanan dilekçede Didim’deki su fiyatlarını 5 TL gibi yüksek bir rakamda olmasından şikayetçi olurken hazırlanan dilekçede şu ifadelere yer verildi; “Bizler suyu bol, çöl olmayan turizm cenneti Didim’de yaşayan vatandaşlar olarak Didim’de uygulanan su fiyatlarının aşırı derecede yüksekliğinden şikayetçi Didimli vatandaşlarız. Türkiye Genelinde İl ve İlçelerinde vergiler harçlar atık bedeli vs dahil fiyat ortalaması 1 TL ile 2,5 TL ikan Didim’de bu rakam 5 TL bu aşırı fiyat yüksekliğinden dolayı vatandaşlar olarak büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’ndan bu fiyatın dikkate alınmasını ve aşağıdaki imzaları bulunan vatandaşlar olarak bizlerin de Türkiye genelindeki fiyatları ödemesi için ASKİ’ye emir ve gereğini arz ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
İmza kampanyasının Didim genelinde sürdürülürken toplanan imzaların daha sonra Aydın Büyükşehir Belediyesine iletileceği öğrenildi.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ