ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3318
EURO
6,0564
IMKB
62.336
ALTIN
220,724
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın9/14 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Davutoğlu: “Her birimiz birer Menderes’iz” …
17 Ocak 2015 / 15:41
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU, AK PARTİ AYDIN İL TEŞKİLATI'NIN 5. OLAĞAN GENEL KURULU'NA KATILDI.

 

Başbakan Davutoğlu’na Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşen kongrede Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu eşlik etti.

Yaşanan yoğun izdiham nedeniyle güçlükle salona girebilen Davutoğlu, sloganlar ve alkışlar eşliğinde çıktığı kürsüden partililere ve vatandaşlara hitap etti.

Türk tarihinden bugüne kadar geçen zaman dilimindeki devlet büyüklerini ve Aydınlıları selamlayarak konuşmasına başlayan Başbakan Davutoğlu, merhum Başbakan Adnan Menderes’i de unutmadı.

Davutoğlu; İnşallah Haziran seçimlerinde Aydın’ın efeleri ve bacıları öyle bir ayağa kalkacak ki Aydın demokrasi ve istiklalin omurgası olacak” diye konuştu.

Fransa’daki terör saldırısı ve ardından yaşananlara değinen Davutoğlu, “Âlemlere rahmet olan yüce Peygambere yapılacak herhangi bir saldırıya izin vermeyiz, sessiz de kalmayız. Bu karikatürleri basmaya çalışanlara CHP sahip çıktı. Hz. Peygambere karşı yapılan hakarete karşı sesimizi yükselttik ve yükseltmeye de devam edeceğiz.” Dedi.

2 ayda önemli reforma paketleri açıkladıklarını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünya liderlerini ağırladığı ve kendisinin de yurtdışı ziyaretlerde bulunduğunu hatırlatan Davutoğlu, “CHP, 2 aydır acaba Şişli’de düzeni nasıl sağlarız diye uğraşıyor. Bir Şişli’yi bile idare edemeyenler, Türkiye’yi nasıl idare edecekler.” şeklinde konuştu.
Başbakan olduğunda ilk ziyaret ettiği yerlerden birisinin Adnan Menderes’in mezarı olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, Adnan Menderes gibi milletin bekası ve demokrasi yolunda darağacına yürüme noktasında bir saniye bile tereddüt etmeyeceğiz” dedi. 

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ