ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3318
EURO
6,0564
IMKB
62.336
ALTIN
220,724
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın9/14 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sebze ve Meyveleri soğuk vurdu, Acarlar hali sessizliğe büründü…
17 Ocak 2015 / 16:00
SON YILLARIN EN SERT KIŞINI YAŞAYAN EGE VE AKDENİZ BÖLGESİ'NDE SEBZE VE MEYVELERİ SOĞUK VURUNCA EGE'NİN EN BÜYÜK HALLERİNDEN BİRİ OLAN ACARLAR HALİ SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ.

 

 

Soğuk nedeniyle ürünlerin tarlada kaldığını belirten halciler, pazarlarda sıkıntı yaşanabileceğini belirttiler. Aydın’da etkili olan dondurucu soğuklar çiftçilerin yanı sıra pazarcı ve hal esnafını da olumsuz etkiledi. İncirliova ilçesine bağlı Acarlarda bulunan sebze meyve hali de soğuklar nedeniyle yeterli ürün gelmeyince sessizliğe büründü. Yılın her mevsimi hareketli olan halde birçok sebze ve meyveye soğuk vurması nedeniyle hem ürün sayısının hem de yoğunluğun azaldığını belirten hal esnafı, fiyatlarda değişen bir şeyin olmadığını ancak pazardaki perakende satışlarda bir yükselme olduğunu belirttiler.

Aydın ve çevresinde yakın zamanda bu kadar soğuk olmadığını, kış sebze ve meyvelerden karnabahar, akbaş, mandalina, portakal, ıspanak gibi bazı ürünlerin soğuktan olumsuz etkilendiğini belirten esnaflar hale gelen ürün miktarında düşüş olduğunu yaşanan don olayının yanı sıra olumsuz hava koşullarından dolayı bazı çiftçilerinde tarlaya gidemediğini belirttiler.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ