ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Jandarmadan geçit yok...
18 Ocak 2015 / 10:52
KONYA'NIN BEYŞEHİR İLÇESİNDE JANDARMA TİMLERİ, BEYŞEHİR GÖLÜ'NDE USULSÜZ AVLANDIĞI GEREKÇESİYLE 12 AYDA 54 BALIKÇIYA 91 BİN LİRALIK İDARİ PARA CEZASI UYGULADI.

 

 

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Jandarma Asayiş Botu Timleri geride kalan 2014 yılında usulsüz su ürünleri avcılığına geçit vermedi. Beyşehir Gölü’nü korumakla görevli olan Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Asayiş Botu Timi, önceki yılın 12 aylık döneminde göl üzerinde yaptığı denetim ve kontrollerde usulsüz avlandığı gerekçesiyle 54 avcı hakkında işlem yaptı. 509 balıkçı teknesinin kontrol edildiği söz konusu dönemde kurallara uymadığı gerekçesiyle avcılara su ürünleri kanununa muhalefet ettiği iddiasıyla toplam 91 bin liralık idari para cezası kesildi.

Jandarma Asayiş Botu Timi’nin anılan dönemde, gölde avlanmada kullanımı yasaklanan hayalet ağ olarak nitelendirilen balıkçı ağlarına yönelik yaptığı denetim ve kontrollerde ise tatlı sularda toplam 47 bin metre uzunluğunda misina ağa rastlandı. Gölün 47 ayrı noktasında yapılan denetimlerde göz aralığı dar ya da misina ağ olarak bilinen balıkçı ağları gölden çıkarılarak, imha edilmek üzere Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Bu ağların gölden çıkarılması neticesinde göl üzerindeki yaklaşık 1,5 ton ağırlığındaki tatlı sularda kirliliğe yol açtığı belirtilen kurşunlar da ağlardan ayrılarak Malmüdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

Öte yandan, Jandarma Asayiş Botu Timi Beyşehir Gölü’nde geride kalan 12 aylık dönemde meydana gelen 122 ayrı olaya müdahale etti, göl üzerinde ve adalarda olumsuz hava koşulları nedeniyle zaman zaman mahsur kalanları kurtardı.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ