ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,579
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul10/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmirli iş adamları buluştu...
18 Ocak 2015 / 12:50
İZMİRLİ İŞ ADAMLARI KARŞIYAKA'DA BULUŞTU.

 

 

İzmir’in ekonomisine yön veren sanayici ve iş adamları, Karşıyaka Belediyesi tarafından organize edilen toplantıda bir araya geldi. Karşıyaka ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran da konuşmacı olarak yer aldı.
Karşıyaka ilçesindeki bir restorantta gerçekleşen ekonomi toplantısında, İzmir’in önde gelen sanayici ve iş adamları katıldı. Kentteki ve Türkiye’deki ekonomik gelişmelerin tartışıldığı gecede, sorunlar ve çözüm önerileri sıralandı. toplantıda söz alan sanayici ve iş adamları, yapılması gerekenleri ve siyasetten beklentilerini sıraladı. Toplantıya, Sosyalist Enternasyonal Genel Başkan Yardımcısı ve CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran da katıldı. Oran, Türkiye ekonomisinin her geçen gün kötüye gittiğini ifade ederek, "Türkiye iyi yönetilmiyor. İşçi de, emekçi de, akademisyen de, siyasetçi de, sanayici de mutsuz. Yönetim sisteminde önemli eksiklikler var. Ekonomimiz güçlü olmalı ama temel hak ve özgürlüklerimizi de geliştirmeliyiz. Gelir dağılımındaki makası daraltmalı ve insanlarımızı refaha kavuşturacak politikalar üretmeliyiz" diye konuştu.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, işsizlik rakamlarının İzmir’de de önemli ölçüde arttığını belirtti. Akpınar, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi: "İthalata dayalı ekonomi sistemi üreticiyi öldürüyor ve işsizlik artıyor. Adliyelerde bekleyen icra dosyaları 1 milyonu aştı. Gelir dağılımındaki makas iyice açılıyor. Belediye olarak kooperatifçiliği ve yerli üreticiyi önemsiyoruz, işbirliği yapıyoruz. Kadınlarımız ve çocuklarımız için kooperatifçilik girişimlerinde bulunuyoruz. Bu sayede yerli ekonominin kalkınmasını sağlıyoruz."
Ekonomi toplantısına, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Mustafa Özuslu da katıldı.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ