ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakanın KDV müjdesi...
19 Ocak 2015 / 15:32
BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU'NUN TEKİRDAĞ'DA VERDİĞİ PİRİNÇTEKİ KDV ORANININ YÜZDE 8'DEN YÜZDE 1'E DÜŞÜRÜLMESİYLE İLGİLİ MÜJDESİ ÇELTİK AMBARI TRAKYA'DA SEVİNÇLE KARŞILANDI.

 

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı Ak Parti Tekirdağ İl Kongresinde çeltik üreticine müjde verdi. Pirinçte KDV oranını yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesi konusundaki kararnameyi Bakanlar Kurulu’na getireceklerini dile getiren Başbakan Davutoğlu’nun haberi, çeltik üreticilerini mutlu etti. Keşan Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Emin Meriç, "Bu adımın atılması, bizleri son derece mutlu etti" dedi.

Mehmet Emin Meriç, çeltik üreticisinin diğer üreticilerle rekabet eder bir duruma geleceğini ifade ederek, "Rekabet bakımından da, diğer mamullerde yüzde 1 olan KDV bakımından da çok sevindirici bir olay. Çeltik’te KDV’nin yüzde 8 olması, maliyetler açısından bizleri üzüyordu. Şu anda çok mutlu ve çok sevinçliyiz. Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz, bizim sesimizi dinlediği için. Ayrıca mazot ve gübrede kilogram bazındaki destekleme artışı müjdesi de verildi. Bunu net olarak anlayamadık ama 9 kuruş olan desteğin en azından ayçiçeği gibi 20-25 kuruşa çıkmasını, mazot desteğinde de dekar başı 5 liraya yakın bir artış bekliyoruz. Hayvancılıktaki destekleri de bekliyoruz. Başbakanımıza bu konuda güveniyoruz. Bizim sesimize tercüman olacak, bizim en azından sıkıntılarımıza çare olacak düşüncesindeyiz. Ama pirinçle ilgili başbakanımız bizleri son derece mutlu etti. Haksız bir rekabetin önüne geçilmiş oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ