ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2959
EURO
5,9997
IMKB
62.336
ALTIN
227,796
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/15 ºC
İzmir4/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın'da hava kirliliği için uyarı...
19 Ocak 2015 / 17:50
AYDIN'DA HAVA KİRLİLİĞİ.

 

 

Aydın’da kış mevsimi ve soğuklara paralel olarak artan hava kirliliği ciddi boyutlara ulaştı. Özellikle akşam saatlerinde yoğun olarak hissedilen kirli havaya karşı kronik rahatsızlığı bulunanların zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmaması tavsiye edildi.
Bir çok mahallesinde doğalgaz bulunmayan bulunan mahallelerde de ekonomik olmadığı için doğalgaz yerine başka yakıtların kullanılması şehirde hava kirliğini artırdı. Aydın Efeler Merkez başta olmak üzere yerleşimin yoğun olduğu ilçelerde akşam güneşin batmaya yönelmesi ve kaloriferlerin yakılmaya başlaması ile gökyüzü adeta duman bulutu ile kaplanıyor. Gerek resmi kurumların gerekse binaların bacalarından yükselen dumanlar şehirde hava kirliliğine neden oluyor. Türkiye’nin en ılıman illeri arasında yer almasına rağmen hava kirliliği bakımından ön sıralarda yer alan Aydın’da şehrin çukur kesimlerinde hava kirliliği daha yoğun hissediliyor.
Hava kirliliğinin en önemli nedenleri arasında kalitesiz yakıt kullanımı ve bilinçsiz ısınmadan kaynaklandığı belirtilirken oluşan hava kirliliğinin yaşlı ve çocuklarla kronik astım, bronşit hastalıkları bulunanları olumsuz etkilediği belirtilerek yetkililerin denetimleri sıklaştırmasını istediler.
Aydın ve Ege Bölgesi genelinde, hava sıcaklığındaki gece ve gündüz farkının yüksek olması nedeniyle hava kirliliğinin daha yoğun olduğu belirtildi.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ