ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3318
EURO
6,0564
IMKB
62.336
ALTIN
220,724
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın9/14 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
At hırsızları korkurtuyor...
20 Ocak 2015 / 09:33
AYDIN'DA SON GÜNLERDE ARTAN AT HIRSIZLIKLARI ÜZERİNE YAPILAN ÇALIŞMALARDA İNCİRLİOVA'NIN ACARLAR MAHALLESİ YAKINLARINDA KESİK AT BAŞLARI BULUNDU.

 

Kaybolan atların kesilip etlerinin piyasaya sürüldüğü belirtilirken yetkililer konuyla ilgili çalışma başlattı.
Yaşanan at hırsızlığı olayları nedeniyle ciddi sıkıntı yaşadıklarını belirten İncirliova Acarlarlı atçılar at hırsızları yüzünden uykularının kaçtığını belirttiler. Türkiye’nin en büyük hallerinden birine sahip olan ve halkın yüzde 90’ının pazarcılık yaparak geçimini sağladığı Acarlar Beldesi’nde taşıma aracı kullanılan atlar, her geçen gün kaybolmaya başladı. Bunun üzerine nöbet tutmaya başladıklarını belirten mahallenin atçılarından Cihan Kaya, “Her gece bir iki atımız kaybolmaya başladı. Zaten karnımızı zor doyuruyoruz. Bir de ekmek teknemiz atlar çalınca hepten perişan oluyoruz. Geçtiğimiz gün kaybolan atları ararken dere içerisinde kesilmiş at başları ile karşılaştık. Gördük ki atlar bağlı olduğu yerden çekip dereye getiriyorlar. Burada kesip etlerini satıyorlar. Olayı jandarmaya haber verdik. Jandarma da çalışma yaptı. At hırsızları uykumuzu kaçırıyor” diye konuştular.
Sorunun çözümü için hırsızlar kadar at eti alıp satan kasapların da cezalandırılmasını isteyen atçılar, “Bu işin erbabı olan at eti ile kuzu veya dana etini ayırt edebilir. Hem bizim canımızı yakıyorlar hem de dana veya kuzu eti diye halkı at eti yediriyorlar” diyerek sorunun at hırsızlıklarının önlenmesi için güvenlik güçleri ve Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinden yardım istediler. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ