ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,589
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/12 ºC
Ankara4/9 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Keten Tohumu'nun faydaları...
20 Ocak 2015 / 16:34
DR. ÖMER COŞKUN, KIL DÖNMESİ YAŞAYANLARA KETEN TOHUMU, SÜT VE BALDAN YAPILACAK LAPAYI ÖNEREREK “KETEN TOHUMU İÇERİSİNDEKİ MADDELER KAN DOLAŞIM SİSTEMİ VE ŞİŞLİKLERE İYİ GELİYOR" DEDİ.

 

 

Kıl dönmesinin, dışarıdan cilt altına giren kılların yumak yapmasından kaynaklandığını kaydeden Dr. Coşkun, “O kıllar cilt altından alınmadıkça tedavisi oldukça zordur. Halk arasında sıkça görülen bu hastalık genelde 15-30 yaş aralarında görülür. Şoförler, banka çalışanları yani ofislerde oturarak çalışan insanlarda daha sık görülen kıl dönmesi hem ağrı hem şişkinlik hem de tatlı kaşıntılarıyla çekilmez bir durum oluşturur” diye konuştu.

Vücutlarında kıl dönmesi olan vatandaşlara keten tohumu, süt ve bal lapasını öneren Dr. Ömer Coşkun, şunları söyledi: “Bu üçlüyü aynı çimentonun harcı gibi karıştırarak lapa haline getirin, elinizden akmayacak şekilde gece yatmadan o bölgeye koyun. Eczanelerden flaster yapışkanı alarak kıl dönmesi bölgesinin üstüne koyun. Bu işlemi gece yatmadan koyun, sabaha kadar kalsın ve en az 1 hafta uygulayın. Keten tohumu içerisindeki maddeler kan dolaşım sistemini ve şişliklere çok iyi geldiği, süt ve balın da buna destek olacağına kanaat ederim.”

Dr. Ömer Coşkun, bu uygulama ile bir haftada olumlu sonuç alınacağına dikkat çekerek, “Bu sayede o bölgedeki şişlikler, kaşıntılar, kanama ve oturma zorlukları ortadan kalkar ve siz rahatlamış olursunuz” dedi. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ