ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,579
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul10/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınların yeni terapisi dikiş-nakış...
21 Ocak 2015 / 10:00
GAZİANTEP'TE PSİKOLOJİK TERAPİYE İHTİYACI OLAN KADINLAR, DİKİŞ-NAKIŞ KURSUNA GİDEREK TEDAVİ OLUYORLAR. DOKTORLARIN ÖNERİSİ İLE DİKİŞ-NAKIŞ KURSUNA GELEN KADINLAR, KURSLARIN PSİKOLOJİYE İYİ GELDİĞİNİ SÖYLEDİLER.

 

 

Şahinbey İlçesi’nde bulunan Halk Eğitim Merkezi’nde (HEM) açılan dikiş-nakış kursu, psikolojik terapi gören kadınların akınına uğruyor. Evde oturdukları için canları sıkılan ve bu nedenle psikolojileri bozulan kadınlar, doktorların tavsiyesi ile dikiş-nakış kursuna gelerek terapi olmaya çalışıyor. Yaş sınırlaması olmayan dikiş-nakış kursuna özellikle 40 yaş üzeri bayanların gelmesi dikkat çekerken, ruh ve beden sağlığına iyi gelmesi kurslara gün geçtikçe daha fazla kadın gelmeye başladı.

DOKTORLAR TAVSİYE EDİYOR
Psikiyatriye giden kadınlar, uzman ve doktorların tavsiyesi ile dikiş-nakış kursuna gelerek bir anlamda tedavi oluyorlar. Yaklaşık 3 yıldır HEM’e gelen Aynur Kök, yaptığı açıklama da burada olmaktan dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, “Çok küçük yaşlardan bu yana özel sektörde çalışıyordum. Eşimle birlikte moda evi işletmeciliği yaptım. Orayı kapattıktan sonra kendimi boşlukta hissettim. Boş durmak bana hiç iyi gelmiyor. Bir arkadaş vesilesi ile geldim buraları tanıdım. Buraya bir geldim ve bağımlılık yaptı ve buradan ayrılamıyorum. Burada çok güzel işler yapıyoruz. Biz hiç gitmek bile istemiyoruz. Hem dostluklarımız güzel hem de çok güzel işler çıkıyoruz. Buraya gelmekten dolayı çok memnunun “dedi.

PSİKOLOJİ ANLAMINDA ÇOK İYİ GELİYOR
Psikoloji anlamında çok iyi geldiğini ifade eden Kök, bazı sıkıntıları kafaya taktıkları için evde bile oturmak istemediklerini söyledi. Kök, “Burayı zaten doktorlar bile öneriyorlar. Sosyal olun ve aktiviteler edinin diye. Onun için herkese tavsiye ederim çok güzel ve verimli bir ortam. Hem ruhen hem de bedenen çok iyi geliyor” dedi.
Evde ister istemez bazı şeyleri düşünüyoruz. Burada onlar unutuluyor. Terapi gibi oluyor. Burada güzel sohbetler ve arkadaşlıklar oluyor. Bunları görüyoruz. Bunlar bize bir teşvik oluyor bende yaparım diye. Günümüz öyle geçiyor. Pazartesi’den Cuma’ya kadar gelmeye gayret gösteriyoruz. Buradaki öğretmenlerimiz de bize çok yardımcı oluyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bizim günlerimiz böyle geçiyor. Evde bence oturmasınlar zamanlarını boşa geçirmesinler. Bu kurslar bana şahsen çok iyi geldi ve ben çok iyiyim” diye konuştu. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ