ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,1768
EURO
7,2717
IMKB
62.336
ALTIN
238,453
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın14/27 ºC
Ankara9/14 ºC
İstanbul14/17 ºC
İzmir15/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davos'ta protesto hazırlığı...
21 Ocak 2015 / 17:17
İSVİÇRE'NİN DAVOS KASABASINDA BU YIL 45.'Sİ DÜZENLENEN DÜNYA EKONOMİK FORUM (WEF) TOPLANTILARI, TOPLUMUN BARIŞ KÜLTÜRÜ (GKF) ORGANİZASYONU TARAFINDAN CUMARTESİ GÜNÜ DÜZENLENECEK MİTİNGLE PROTESTO EDİLECEK.

 

 

İsviçre’nin Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forum toplantılarında dünyanın geleceğini ilgilendiren önemli konular masaya yatırılırken, bu oluşumdan rahatsız olan WEF karşıtları ise alınan kararları Cumartesi günü protesto etmek için hazırlıklara başladı. Uzun bir aradan sonra tekrar meydanlara inen GKF hareketinin Davos’ta düzenleyeceği mitinge yoğun bir katılımın olması bekleniyor. Kanton polisi ve askeri birlikler ise 1560 rakımlı Davos kasabasında eylemler nedeniyle geniş güvenlik önlemleri aldı.

GKF Başkanı Hennig Zierock, “İnsanlığı ilgilendiren konularda belirli bir azınlığın karar vermesi doğru bir yaklaşım değildir. Dünya Ekonomik Forum toplantılarında siyasi, ekonomik, insani ve çevre ile ilgili kararlar alınıyor ve sonucunun nereye varacağını toplum bilmiyor. Topluma rağmen kimse kendi başına karar alamaz. Karar verici toplumdur. Bundan dolayı barışçıl bir şekilde WEF’i protesto edecek ve alınan kararları tanımayacağımızı duyuracağız“ açıklamasında bulundu.

1988 yılında Almanya’nın Tübingen kentinde kurulan ve dünyanın birçok yerinde yaptığı eylemlerle ismini duyuran GKF’nin mitingine Davos Belediye Meclisi onay verdi. 

İHA

DİĞER HABERLER