ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Estetik Buluşmalar' Eskişehir'de...
22 Ocak 2015 / 16:44
ESTETİK INTERNATİONAL SAĞLIK KURUMU DOKTORLARINDAN PLASTİK VE REKONSTÜRKTİF CERRAHİ UZMANI OPR. DR. SELÇUK AYTAÇ, "ESTETİK BULUŞMALAR" ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA ESKİŞEHİR'İN SEÇKİN KADINLARI İLE BİR ARAYA GELEREK, ESTETİK VE CERRAHİ OPERASYONLAR KONUSUNDA BİLG

 

 

Bir konak oteldeki buluşmada Op. Dr. Aytaç, estetik hakkında yanlış bilinen doğruları, estetiksel operasyonların fayda ve zararları ile tüm medikal uygulamalar hakkında açıklamalar yaptı. Op. Dr. Aytaç, estetikle ilgili internette çok abartılı söylemler olduğunu, fakat bunların doğruluk payının bulunmadığını söyledi. Aytaç, “Burada Eskişehirli bayanlara estetik konusunda genel hatlarıyla bilgiler vereceğiz. Daha çok medikal uygulamalar ve estetik cerrahi uygulamaları konusunda bilgiler verip, onları tartışacağız. Kafalarına takılan sorular varsa onları cevaplayacağız. Bazı bilinen yanlışların doğrularını konuşacağız. İnternette özellikle çok abartılı yazılar ve farklı uygulamalar, farklı söylentiler var. Bunların çoğunun yanlış olduğunu belirteceğiz. Mesela internette en basitinden bir burun ameliyatı sonrası oluşan şişlik ve morlukların günlerce haftalarca sürdüğü söyleniyor ama öyle bir şey olmuyor. Bizim yaptığımız ameliyatlardan sonra ikinci ya da üçüncü gün işlerine dönen hastalarımız var. Bir hafta sonra her şey tamamen geçmiş oluyor. Çok ağrılı bir uygulama, sonrasında çok ağrılar olduğunu söyleyen yazılar var. Tam tersi ameliyattan sonra hiç ağrı kesici kullanmayan hastalarımız bile var” dedi.

Etkinlikte bahsettiği konular hakkında bilgi veren Op. Dr. Selçuk Aytaç, “En temelleri burun ameliyatları göz kapağı ameliyatları, kepçe kulak ameliyatları, yüz gençleştirme ameliyatları, meme büyütme küçültme ve dikleştirme ameliyatları, özellikle doğum sonrası sarkmaların toparlanması, eğri bacakların düzeltilmesi ve son zamanlarda sıklıkla uyguladığımız cerrahi olmayan yüz germe örümcek ağı dediğimiz uygulamadan bahsedeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kadınların estetik konusunda en sık başvurularını da dile getiren Aytaç, şöyle devam etti:
“Daha çok yaşlanmanın geciktirilmesi ya da yaşlanma etkilerinin yok edilmesi ile ilgili geliyorlar. Cerrahi manada da meme ameliyatları ve burun ameliyatları bayanlar arasında sıklıkla yapılıyor. gerektiğinde hem cerrahi hem de cerrahi dışı uygulamaları uyguluyoruz. Eskişehir’den çok hastamız olduğu için buraya gelip bilgilerimizi paylaşalım istedik.”

Eskişehirli kadınlar, akıllarına takılan estetik operasyonlarla ilgili sorularına yanıt bulurken, son zamanlardaki estetik gelişmeler hakkında da fikir sahibi oldular. Etkinliğe katılan eczacı Nuran Yenilmez, “Her ne kadar estetik gelişmeleri takip etmeye çalışsak da çok yakalayamadığımızı düşündüğümüzden buraya geldim. Arkadaşlarımızla beraber son gelişmeleri takip edelim diye geldik. Hanımların bence yaşları boyundan belli olur onu soracağım. Onun haricinde ekonomik boyutunu öğreneceğim. Yan etkileri benim için çok önemli. İyileşme dönemi ne kadar sürüyor. İşlem sonrası bunlar sanıyorum beni rahatlatacaktır” şeklinde konuştu.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ