ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,579
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul10/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EMİTT Turizm Fuarında Didim...
22 Ocak 2015 / 17:24
DİDİM EMİTT TURİZM FUARINDA YERİNİ ALDI.

 

 

22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen turizm fuarı EMITT’te Didim’de yer aldı. Aydın’ın Didim ilçesi dünyanın 5’inci büyük turizm fuarı EMITT’te Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) tarafından modüler sistem olarak tanıtım standında tanıtımı yapıyor.
Fuara Didim’den Kaymakam İskender Yönden, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş, Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner’in yanı sıra turizmci ve gazeteciler katıldı.
’EN İYİ ŞEKİLDE TANITACAĞIZ’
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, EMITT Fuarı’nın Didim için önemini vurgulayarak, Didim’in uzun yıllardır bu fuarda yer aldığını söyledi. Bu yılda EMITT Fuarında yer aldıklarını belirten Atabay, “Dünya’nın beşinci büyük turizm fuarı konumuna sahip EMITT Fuarı’nı önemsiyoruz. 63 metrekarelik özel hazırlanmış Didim standında, tur operatörü temsilcileri ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle görüşmeler yapacağız. İlçemiz turizmine katkılar sağlayan EMITT Fuarı’nda bu yıl ilçemizi en iyi şekilde tanıtmaya gayret göstereceğiz" dedi.
Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) Başkanı Sevinç Karataş ta EMITT Fuarının Didim için büyük bir öneme sahip olduğunu kaydederek, fuarda bu sene aktivitelere ağırlık vereceklerini ifade etti.
’DİDİM HAK ETTİĞİ YERE BİRAN ÖNCE GELECEKTİR’
Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ ise “Öncelikle Didim’in tanıtımı noktasında kurumlarımızca gösterilen işbirliğini takdir ettiğimizi belirtmek istiyorum .Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 19’uncusu düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Didim’i profesyonel olarak temsil ediyoruz. Didim standının geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda olduğu gibi yoğun ilgi çekmesini bekliyoruz. Bu fuarlar turizm satıcısı ile alıcısının bir araya getiriyor. Tabi fuarların bir başka yönü sektörde çalışanların, kamu kurumlarının ve odalarında ufuklarını açmasıdır. Bu açıdan bu tür fuarlara katılmak önem arz ediyor. Doğrusu Didim’i tanıtırken diğer taraftan turizme yeterli ve yerinde yatırımların yapılması gerekiyor. Didim’in dünyanın her tarafında yeni bir turizm hamlesi başlatması adına burada hep birlikte önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Dolayısıyla bu güzellik var olduğu sürece Didim gerek turizm gerekse kültür bağlamında hak ettiği yere bir an önce gelecektir. Bunların buraya yansıması olumlu yönde olacaktır. Biz istiyoruz ki 2015 EMITT fuarında Didim standını, kurumsal işbirliğinin ortaya çıkardığı bu güzelliği hep birlikte görüp hissedelim” dedi.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ