ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Hayıt balının Kimyasal ve Biyolojik özellikleri anlatılacak…
23 Ocak 2015 / 14:50
AYDIN ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ AYDIN'A ÖZEL HAYIT BALINI MARKALAŞTIRMAK AMACIYLA 30 OCAK TARİHİNDE KONFERANS DÜZENLEYECEK.

 

 

Aydın’a özel hayıt balının kimyasal ve biyolojik özellikleri ile arı ürünlerinin sağlık alanında kullanımı konulu konferans Aydın Arı yetiştiricileri birliği tarafından 30 Ocak Cuma günü saat 14.00 te İl Kültür Müdürlüğü Dr. Hidayet Sayın salonunda gerçekleşecek.

Karadeniz Teknik Üniversitesinden Prof.Dr. Sevgi Kalaycı ile Yardımcı Doç.Dr. Yıldız Oktay’ın konuşmacı olarak katılacağı konferans hakkında bilgi veren Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Süzer, Kemal Özcan ve Mehmet Özkan ile birlikte basın mensuplarını bilgilendirdi. Altın, hayıt balının Aydın’a özel bir bal olduğunu Aydın hayıtından üretilen balların arı ürünleri arasında çok değerli özelliklere sahip olduğunu belirterek, 2011 yılında bu güne hayıt balı üzerinde titizlikle çalıştıklarını ve Aydın’ın inciri, zeytini, kestanesi, pamuğu gibi hayıt balı ile de markalaşması için yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi. Altın, 30 Ocak Tarihinde yapılacak konferanslarına tüm halkı beklediklerini sözlerine ekledi.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ