ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/5 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüketici Eğitim Semineri
19 Mart 2009 / 21:24
Tüketici Hakları Derneği Aydın Şubesi Tüketici Hakları bilincini yerleştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulunda seminer düzenledi
Tüketici Hakları Derneği Aydın Şubesi Tüketici Hakları bilincini yerleştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulunda seminer düzenledi.

Düzenlenen seminer hakkında bilgi veren Tüketici Hakları Derneği Aydın Şube Başkanı Ümit Kutbay seminer amacını kamuoyu ile paylaştı.
Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi ; ''Evrensel olarak kabul görmüş Tüketici Haklarının Türkiye'de de yerleştirilmesi, yaygınlaştırılması, savunulması ve tüketicinin korunması gerekiyor. Bağımsız ve etkili bir tüketici hareketi oluşturmak adına haklarını bilen, arayan, savunan, bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturulmalıdır. Tüketiciler, haklarını ve sorumluluklarını öğrenerek hak arama, haklarını savunabilme ve tüketici bilincine sahip olabilmeleri için eğitilmelidir.
İşte bu inanç ve anlayışla başladığımız okullarda eğitim seminerleri dizisine Cumhuriyet İlköğretim Okulu' yla devam ettik. Her bireyin eğitilme ve haklarını savunma hakkı vardır. Tüketici hakları da her bireyin muhakkak bilmesi gereken bir konudur. Günlük hayatında yaşayacağı sıkıntı ve problemler karşısında ne yapması gerektiği, hakkını nasıl araması gerektiği konusunda öğrencileri bilgilendirdik.
Gerçekleştirdiğimiz seminerde slayt gösterisi eşliğinde tüketici hakları konusunun öğrencilere anlattık. Tüketici hakları konusunun temelini oluşturan önemli ayrıntılar öğrenciler tarafından dikkatle dinlendi. İki grup halinde yaptığımız bilgilendirme toplantısında 7. ve 8. sınıf öğrencileri yer aldı. Bu arada onların sorularını yanıtlarken daha bilinçli, daha kendinden emin ve daha kendine güvenen bir toplumun temellerinin atıldığını gördük.
Bu çalışmanın gerçekleşmesinde duyarlılığıyla Müdür Yardımcısı Sayın Remzi Karadağ'a ve Türkçe Öğretmeni Sayın Ahmet Demirci' e teşekkür ediyoruz.
Bu tür etkinliklerimize diğer okullarda da devam edeceğiz. Duyarlı öğretmen ve idareciler bize ulaştığı takdirde memnuniyetle okullarında Tüketici Hakları hakkında okullarında eğitim verebiliriz.
Seminer sonrası Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilinçli Tüketici Kulübü Öğretmeni Sayın Gülcan Şahin' e, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kitapçığı hediye ettik''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ