ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3318
EURO
6,0564
IMKB
62.336
ALTIN
220,724
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın9/14 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köyceğiz'de geri dönüşüm atölyesi...
23 Ocak 2015 / 16:34
KÖYCEĞİZ'DE BELEDİYE GERİ DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ KURDU.

 

 

Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kadın Akademisi bünyesinde kurulan geri dönüşüm grubu atölye çalışmalarına başladı.
İlk olarak da en çok atık olarak doğayı kirleten şişe ve gazete kağıtlarından başladı. Çeşitli ev kullanım araçları ve dekoratif ürünler yapmaya başladı.Kadın ,Akademisi geri dönüşüm grubu yeni bir proje ye daha imza atmış oldu . İş atölyeleri ile Aykut Oray Kültür ve Sanat merkezinde hizmet veren ve yaptığı organizasyon ve sergilerle gözde bir yer haline gelen kültür merkezinde, geri dönüşüm dışında dekoratif taş,ahşap boyama, ipek böceği koza,keçe,3 boyutlu resim ve sanat atölyeleri ile kadın akademisi çatısı altında hizmet üreten merkeze yerleşik yabancılarında ilgisi gün geçtikçe artıyor.
Kültür ve sosyal İşler Müdürü Halil Karanfiloğlu, yaptığı açıklamada; "2015 yılında merkezimizde 11 farklı kadın grup çalıştayı ve 11 atölye çalışması ile tüm Türkiye ’ye örnek çalışmalarımız olacak müjdesini verdi. Belediye Başkanımız Kamil Ceylan’ın her ay bir sanat ve kültür faaliyeti ile yıl boyu etkinlikler ve sergiler açmamız yönündeki emirlerini en üst seviyede gerçekleştirecek kadın gönüllüler ve dayanışma içinde çalışan kadın akademisi ile birlikte yerel ve ulusal çalışmalarımız olacağı müjdesini şimdiden verebilirim .Çünkü Köyceğiz’de yaşayan kadınlar kendisine destek olana emeğini fazlası ile vererek üretiyor. Üretilen ürünler kültür merkezi bahçesinde kurulan Hanımeli Pazarında satışa sunuluyor" dedi.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ