ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2769
EURO
5,9840
IMKB
62.336
ALTIN
217,184
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/12 ºC
Ankara3/9 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir9/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ekonomi Üniversitesiyle protokol...
23 Ocak 2015 / 17:26
SÖKE TİCARET ODASI EKONOMİ ÜNİVERSİTESİYLE EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALADI.

 

 

Söke Ticaret Odası üyelerinin çocukları ve birinci derecede yakınları İzmir Ekonomi Üniversitesinde yüzde 15 indirimli öğrenim görebilecekler.
Ege Bölgesinin olduğu kadar Türkiye’nin önemli üniversitelerinin başında gelen ve tüm eğitim programlarını İngilizce olarak veren İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ticaret Odası üyelerinin çocuklarına eğitim desteği vermeye hazırlanıyor. Bu kapsamda Üniversite ve Söke Ticaret Odası arasında protokol imzalandı.
Gerçekleşen protokol imza töreninde İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ekrem Demirtaş, Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya ve yönetim kurulu üyeleri ile İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu bulundu.
İzmir Ekonomi Üniversitesinde öğrenci sayısının 7 bin 500’e ulaşmasının gururunu yaşadıklarını söyleyen Ekrem Demirtaş, Ekonomi Üniversitesi hakkında bilgi verdi. Demirtaş; “Çocuklarımızın işletmelerimizi emanet edebileceğimiz, işe odaklı yetişmelerini hedefledik. YÖK’den aldığımız özel izinle kendi meslektaşlarımızın çocuklarının üniversitemizdeki eğitimden yararlanmalarını arzu ettik. Umarım çok sayıda gencimize eğitim verme fırsatı yakalarız” dedi. Demirtaş konuşmasında önümüzdeki eğitim öğretim yılında Tarım ve Gıda Fakültesinin de hizmete gireceğinin müjdesini verdi.
İmza töreninde konuşan İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen okullarından mezun olan öğrenci sayısının 8 bini geçtiğini söyleyerek; “Mezunlarımızın büyük bölümünü ya kendi işini kuran, ya da önemli görevlerde bulunduklarını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Sökeli gençlerimizi de bekliyoruz” dedi.
İzmir Ekonomi Üniversitesinin üyelerine yönelik başlattığı eğitim desteğinden duydukları memnuniyetini dile getiren Söke Ticaret Odası Başkanı Reşat Anya, Demirtaş ve Esen’e teşekkür etti.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ