ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0689
IMKB
62.336
ALTIN
219,849
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Develer güreşti sahipleri kavga etti...
26 Ocak 2015 / 11:05
ANTALYA'NIN KUMLUCA İLÇESİNDE DÜZÜNLENEN DEVE GÜREŞLERİNE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.KIRAN KIRANA GECEN GÜREŞLERDE BAZI DEVE SAHİPLERİ, VERİLEN KARARLARDAN DOLAYI GÜREŞLERİN ORTA HAKEMİNE İTİRAZ EDEREK, RAKİP DEVE SAHİPLERİYLE KAVGA ETTİ.

 

 

Kumluca Karatepe Stadında düzenlenen geleneksel dev güreşlerini, Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bahattin Bayraktar, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve güreş severler izledi. Eğe ve Akdeniz yöresinden yaklaşık 100 devenin katıldığı güreşlerde, Büyükşehir, Kumluca Belediye Başkanlığı, Deveciler Derneği ve Ağalık Kupası güreşleri yapıldı. Güreşe katılan develer arasında Türkiye'nin en pahalı güreş devesi olarak bilinen Bodrum'dan Kaptan Mustafa'nın "Kanka" isimli devesi de yer aldı. Kıran kırana gecen güreşlerde, bazı develer rakiplerinden kaçarken, güreşen develeri ayırmak isteyen görevliler zorlandı. Bazı deve sahipleri de, verilen kararlardan dolayı güreşlerin orta hakemine itiraz ederek, rakip deve sahipleriyle kavga etti.
Deve sahiplerine, kupaları, Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bahattin Bayraktar, AK Parti il Başkanı Rıza Sümer, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Karakuş tarafından verildi.

Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Karakuş, deve güreşlerini bu yıl Kumluca Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Deveciler Derneği olarak ortak düzenlediklerini söyledi.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise “Deve güreşleri kış günlerinde Yörüklerin olimpiyatıdır. Bugün yağmura rağmen güreşler yoğun ilgi gördü. Kumluca halkı son yıllarda bir sınavdan geçiyor. Güreş günü sabah hava yağmurlu oluyor. Gün içinde hava açıyor ve güreşler oluyor. Vatandaşlarda yağışlı havaya rağmen güreşlere sahip çıkmak anlamında Karatepe Stadını dolduruyor” dedi.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ