ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3262
EURO
6,1006
IMKB
62.336
ALTIN
209,960
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/20 ºC
Ankara6/17 ºC
İstanbul11/17 ºC
İzmir12/20 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sahte belgelerle dolandırdılar...
26 Ocak 2015 / 18:28
ZONGULDAK'TA OKUYAN BİR TIP FAKÜLTESİ ÖĞRENCİSİ, SAHTE BELGELERLE HİÇ GİTMEDİĞİ TOKAT'TAKİ DOLANDIRICI TARAFINDAN DOLANDIRILDI.

 

 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisi Tuğba İrkilti, faturalı cep telefonuna gelen 'Borcunuz var' mesajı ile neye uğradığını şaşırdı. İrkilti, yaptığı araştırmada, Tokat’da bir telefoncudan sahte kimlik bilgileriyle kendi adına aylık 53 liradan toplam 24 ay taahhütlü bir cep telefonu alındığı tespit etti. Kendi bilgisi dışında cihaz alındığını, cep telefonuna gelen fatura detaylarından öğrenen öğrenci, dolandırıldığını anlayınca soluğu savcılıkta aldı.

Suç duyurusunda bulunduktan sonra Bursa Tüketiciler Derneği'ne de müracaat eden Tuğba İrkilti, “Zonguldak’da öğrenciyim. 25 Kasım 2014 tarihinde biri cep telefonumdan beni aradı. Kazım isimli birinin, bir cep telefonunu bayisinden benim adıma sahte kimlik fotokopisiyle cep telefonu aldığını söyledi. Ben böyle bir olay hakkında bilgimin olmadığını belirttim. Dolandırıldığımı anlayınca da hemen savcılığa suç duyurusunda bulundum. Benim kimliğimin fotokopisi üzerinde oynanmış ve faturalı hattım üzerinden bir telefon operatöründen 24 ay taahhütlü cep telefonu alınmış, bu alınan telefonun taksitleri benim faturama yansıyor. Telefon 18 Kasım tarihinde alınmış 6 Aralık’da benim hattım kesildi.

6 Aralık’dan itibaren benim üzerime kesilmiş 2 adet fatura var. Ben faturaları ödemediğim için hattım kesildi. Müşteri hizmetlerini aradığımda 2 günlüğüne hattımı açtılar. 2 gün sonra hattım tekrar görüşmeye kapatıldı. Şuanda yine 2 günlük geçici süreyle telefonum kullanıma açıldı. Ben öğrenciyim ve şuan sınav dönemi. Ders çalışmak yerine bu işlerle uğraştım. Operatörümün müşteri hizmetlerini aradığımda bana geçici çözümler sunuyorlar. Telefonum hattı bir açılıp bir kapatılıyor" diye konuştu. 

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz, “Öğrencimiz Zonguldak’da okuyor. Kendi adına Tokat’da kontratlı bir cep telefonu satışı yapılmış, öğrencimiz hiçbir zaman Tokat’a gitmemiş bir cep telefonu operatörü tarafından işlem yapılmış ve öğrencimiz adına faturalandırılmış. Biz dernek olarak mağdur öğrencimize hukuki destek veriyoruz” şeklinde konuştu. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ