ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2805
EURO
5,9933
IMKB
62.336
ALTIN
217,245
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/12 ºC
Ankara3/9 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir9/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayesob'tan Üyelerine Destek...
27 Ocak 2015 / 16:01
AYDIN ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ (AYESOB) İLE ŞEKERBANK ARASINDA İMZALANAN “KAPIMIZ ESNAFA AÇIK” PROTOKOLÜYLE ESNAFA UYGUN FİNANSMAN DESTEĞİ SAĞLANDI.

 

 

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) ile Şekerbank arasında imzalanan “Kapımız Esnafa Açık” protokolüyle esnafa uygun finansman desteği sağlandı.
Şekerbank, düzenlenen bir törenle Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile “Kapımız Esnafa Açık” protokolü imzaladı. Aydın Şubesi’ni kapsayacak protokol; Şekerbank Ege Bölge Müdürü Hüseyin Üst ve Şekerbank Aydın Şube Müdürü Rüstem Şahin ile Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahittin Çetindoğan arasında imzalandı. ‘Kapımız Esnafa Açık’ platformu ile tüketiciler her ayın 15’inde esnaftan alışveriş yapmaya yönlendirilerek esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep ‘açık’ kalması, üretimin ve beraberinde ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlanması hedefleniyor.
‘Anadolu Bankacılığı’nı misyon edinmiş, esnaf ve küçük işletmelere özel tabana yaygın bankacılıkta köklü bilgi birikimine sahip Şekerbank’ın, ülkemiz için ilk ve tek olan, esnafa özel “Kapımız Esnafa Açık” platformu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayesinde ve Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun (TESK) desteğiyle gerçekleştiriliyor.
Şekerbank, “Kapımız Esnafa Açık - Her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’” platformunda dev markaları da bir araya getiriyor. Özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları ve tüketicileri esnafla buluşturan ve esnafa fayda sağlayacak birçok proje ve işbirliği içeren ‘Açık’ platformu kapsamında, önemli markalar her ayın 15’i ‘Esnaf Günü’ne özel hem esnafa hem de tüketiciye özel kampanyalar düzenliyorlar.
“Kapımız Esnafa Açık” protokolünün imza töreninde bir konuşma yapan Şekerbank Ege Bölge Müdürü Hüseyin Üst, “Kapımız Esnafa Açık” projesinin “Mahallemizi mahalle yapan esnafımız için el ele verelim, siz de yarın mahalle esnafınızdan alışveriş yapın, kapıları hep açık kalsın” mesajı ile başladığını belirtti. Kampanyaları kapsamında tüketicileri mahalle esnafından alışveriş yapmaya yönlendirdiklerini ve bu alandaki çalışmalarının devam ettiğini belirten Hüseyin Üst, ‘Açık’ platformu ile esnafın işlerini kolaylaştıracak, onların rekabetsel avantajlarını artıracak ve onları teknolojiye, değişime açacak yeni ürünler sunduklarını kaydetti. Esnafın, mahalle kültürü ve toplumsal değerlerin devamlılığındaki önemli rolüne işaret eden Hüseyin Üst, “450 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olarak, esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz; her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın diyoruz. Her ayın 15’inde bu çağrımızı yineliyoruz. Her ayın 15’ini ‘Esnaf Günü’ ilan ediyoruz. Bütün enerjimizle, saha ekiplerimizle bu misyonu yerine getirerek, esnafımızı ve ülkemiz ekonomisini destekleyeceğiz” diye konuştu.
“KAPIMIZ ESNAFA AÇIK’ PROJESİNİ TÜM ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE DESTEKLİYORUZ"
Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahittin Çetindoğan da, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, esnaf kesimini ekonominin can damarı olarak nitelendirdi. Selahittin Çetindoğan, esnafın gerçekleştirdiği üretimle de ekonomik büyümeye, sosyal hayata ve istihdama önemli bir katkı sağlayarak ekonomide istikrarın sürdürülmesindeki önemli rolünü vurguladı. Çetindoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Esnaf ve sanatkârlarımızın finansal ihtiyaçlarını karşılayarak, dükkânlarının kapısının açık kalmasını hedefleyen ‘Kapımız Esnafa Açık’ projesini, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak destekliyor ve ekonominin üreten bu büyük kesimini kucaklayarak Türkiye genelinde hayata geçiren Şekerbank’ı kutluyorum. Odamızın tüm üyeleri ile birlikte bu değerli projeyi bölgemizde en iyi şekilde uygulamaya hazırız”

İHA

 
İHA
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ