ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yapılandırılan vergi borçları...
27 Ocak 2015 / 18:20
AYDIN VERGİ DAİRESİ BAŞKANI MESUT YILMAZ, YAPILANDIRILAN VERGİ BORÇLARI İÇİN İLK TAKSİT ÖDEME SÜRESİNİN 2 ŞUBAT'TA SONA ERDİĞİNİ HATIRLATTI.

 

 

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, yapılandırılan vergi borçları için ilk taksit ödeme süresinin 2 Şubat’ta sona erdiğini hatırlattı.
Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, yaptığı açıklamada; “6552 sayılı Kanunun 73’üncü maddesi hükmü gereğince yeniden yapılandırılan vergi borçlarının ilk taksidinin 02 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar ödenmesi gerekmektedir. Anılan Kanun hükmünden yararlanarak borçlarını yapılandıran ve yapılandırılmış olan borçlarını peşin ödeme istediğinde bulunan mükelleflerin de aynı sürede ödeme yapmaları gerekmektedir. 6552 sayılı Kanun kapsamında yeniden yapılandırılan alacaklar vergi dairesi veznelerine ve bankalara nakit olarak ödenebileceği gibi, kredi kartı kullanılmak suretiyle, Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden de ödenebilecektir. Gelir vergisi, kurumlar vergisi, gelir vergisi, kurumlar vergisi, katma değer vergisi ve özel tüketim vergisi için yapılandırma talebinde bulunan mükelleflerin, yapılandırmadan yararlanabilmeleri için, yapılandırılan borçlarla birlikte, yapılandırma süresi boyunca tahakkuk edecek olan bu tür vergileri de kanuni sürelerinde ödemeleri gerekmektedir. Mükelleflerimizin mağdur olmamaları için, gerek 6552 sayılı Kanun hükümlerine göre yapılandırılan borçlarını, gerekse yapılandırma takvimi süresi içerisinde yukarıda ismen sayılan vergi türlerinden tahakkuk edecek olan borçlarını Kanuni sürelerinde ödemeleri kendi menfaatlerine olacaktır” dedi.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ