ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara-1/6 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir8/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
76 yaşında mezuniyet sevinci...
28 Ocak 2015 / 11:47
KONYA'DA, YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN 76 YAŞINDAKİ MALİ MÜŞAVİR HAYBER ERKOÇ, MEZUNİYET SEVİNCİNİ KEP ATARAK KUTLADI.

 

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında iki yıl önce imzalanan ve oda üyelerine tezsiz yüksek lisans eğitimi imkanı tanıyan işbirliği anlaşması çerçevesinde tezsiz yüksek lisans eğitimini tamamlayan 76 yaşındaki Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Hayber Erkoç’a, mezuniyet belgesini Rektör Gökbel ve Konya SMMMO Başkanı İsmail Turan verdi.

“ÇALIŞMAYI VE ÖĞRENMEYİ ÇOK SEVERİM”
1963 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra mesleğini yapmaya başladığını söyleyen Mali Müşavir Hayber Erkoç, hayat boyu eğitimin önemli olduğunu belirtti. Hayber Erkoç, daha önce bağımsız denetçi kursunu tamamlayarak sertifika aldığını belirterek şöyle konuştu: "Tezsiz yüksek lisans dersleri ve seminerini tamamladıktan sonra mezun oldum. İlkokuldan başlayarak okul hayatım boyunca başarılı bir öğrenciydim. Sürekli yeni bir şeyler öğrenmeyi ve kendimi geliştirmeyi hayatım boyunca düstur edindim. Çalışmayı, öğrenmeyi çok severim ve asla yorulmam. Gençlere güçleri yettiği sürece çalışmalarını öneriyorum. Bu süreçte önlerine çıkacak çeşitli zorluklar onları yıldırmasın ve mücadeleyi bırakmasın. Öğrenmenin yaşı yoktur ve bu tamamen kişiyle ilgilidir. Üniversiteyle odamızın işbirliği yapması üyeler için büyük bir avantaj. Benim bu yaştan sonra belki hiç işime yaramayacak ama ben katıldım ve hocalarımızın da desteğiyle belge aldım. 2003 yılında oda başkanımız tarafından meslekteki 40. yıl belgemi aldım. Artık dinlenmek ve torunlarımla vakit geçirmek istiyorum. Ben meslek hayatım boyunca elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu mesleği yapacakların ve yapmak isteyenlerin de ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını ancak bu şekilde başarılı olacaklarını düşünüyorum."

"HAYBER AMCA YAŞAM BOYU EĞİTİME ÖRNEKTİR"
Selçuk Üniversitesi olarak kurum ve kuruluşlarla ortak yürütülen çalışmalara önem verdiklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, "Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası ile ortak çok ciddi projeler yürüttük ve yürütmeyi sürdürüyoruz. Biz üniversite olarak yaşam boyu eğitime ve öğrenime çok önem veriyoruz. Aramızda 76 yaşında olup, eğitim ve öğrenim hayatına son vermeyerek yaşam boyu eğitim-öğretim anlayışımıza bir örnek olan, bu davranışıyla bizlere de öğrenmenin yaşı olmadığını gösteren Hayber amcaya saygılarımı sunuyor ve kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

"MESLEKİ EĞİTİMİ ÖN PLANDA TUTUYORUZ"
Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan da, mesleki eğitime önem verdiklerini söyledi. Sadece geçen yıl 33 eğitim semineri düzenlediklerini ifade eden Turan, "Meslektaşlarımız için güncel konularda eğitim faaliyetlerimiz devam ediyor. Yalnızca mesleki seminerler değil ihtisas kursları da düzenliyoruz. İhtisas kurslarımıza sadece Konya’dan değil Türkiye genelinden meslektaşlarımız katılım sağlamaktadır. Üyelerimiz ve stajyerlerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ