ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul2/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykal : "Hiçbir hükümet, bu kadar borç yapmadı"
20 Mart 2009 / 00:03
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'nin tarihinde hiçbir hükümetin, mevcut hükümet kadar borç yapmadığını söyledi.
Baykal, partisince Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, dünyanın en zengin ülkelerinin bile tarımı kalkındırmak için destek verdiğini, ancak Türkiye'de çiftçinin desteklenmediğini öne sürdü.

CHP Lideri Baykal, Türkiye'nin 7 yıldır yanlış politikalarla yönetildiğini, tarıma değer vermeden kalkınmanın mümkün olamayacağını ifade etti.

Ülkede emeklilerin de zor günler yaşadığını ve kahveye dahi çıkamaz duruma geldiğini savunan Baykal, hükümetin borç politikası ile ayakta kalmaya çalıştığını, Türkiye'de hiçbir hükümetin bu kadar borçlanmadığını söyledi.

Baykal, şöyle devam etti:

"Türkiye'de gelmiş geçmiş hiçbir hükümet, bu hükümet kadar borç yapmamıştır. Türkiye'nin 80 küsur yıllık tarihi boyunca Atatürk'ten İnönü'ye kadar, Celal Bayar'dan Menderes'e, Demirel'e, Turgut Özal, Erbakan hükümetlerine kadar gelmiş geçmiş bütün hükümetlerin ortak dış borcu, Türkiye'yi soktuğu borç miktarı 220 milyar dolar. Bir de düşünün Türkiye'de ne yapıldı. Askeri yoktu, iğnesi yok, şekeri yok. Şeker, dokuma fabrikaları, Karabük, Ereğli, İskenderun Demir Çelik, barajlar, santraller, Keban, Atatürk Barajı hepsi yapıldı değil mi? Toplam borç 220 milyar dolar, 2002 yılına kadar. Türkiye inşa edildi, Allah razı olsun."
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ