ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nazilli'de Emekli Dostu Toplantısı
22 Mart 2009 / 10:27
Antalya Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, iş hayatının sonunun, yaşamın sonu olmadığını kaydetti.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akif Aktuğ, iş hayatının sonunun, yaşamın sonu olmadığını kaydetti.

Aktuğ, Nazilli Belediye Sarayı Tiyatro Salonu'nda düzenlenen toplantıda, ''Emekli Dostu Antalya'' projesini anlattı. Toplantıya, Nazilli'de yaşayan 100 yaş üzerindeki vatandaşlar ile AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Aydın Valisi Mustafa Malay, Nazilli ilçe Kaymakamı Caner Yıldız, Nazilli Cumhuriyet Baş Savcısı Ramazan Solmaz, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Hüseyin Ulukaraağaç, Nazilli Emniyet Müdürü Abdullah Günal, Nazilli Sağlık Grup Başkanı Dr. Orhun Örer de katıldı.

Aktuğ, yaptığı konuşmada, proje ile hedeflerinin aktif vatandaşlar yaratmak olduğunu ifade ederek, ''İş hayatının sonu, yaşamın sonu değildir. Bizler biliyoruz ki, emeklilerimiz kendi bölgelerindeki bütün sorunları biliyorlar. Hem de sorunların çözümlerini biliyorlar. İşte bu tecrübeyi bizler iletişim kanallarını açarak, aktifleştirmek ve enerjiye dönüştürmek istiyoruz'' dedi.

Böylelikle evde ve sokakta güvenlik ile kuşaklar arası yakınlaşma, komşu kollama, yardımlaşma kültürünün oluşturulmasının amaçlandığını bildiren Aktuğ, şöyle devam etti:

''Biz Antalya'da uygulamaya koyduğumuz projelerimiz ile mahalle sorumluları, sokak temsilcileri, polis merkezleri ile zincir oluşturduk. Polis merkezlerimizde toplum destekli polisler var. Üst kurulda da dernekler, gerontoloji (yaşlılık bilimi) bölümü yerel yönetimler zinciri var. oluşturduğumuz bu sistem ile bölgede bulunan tüm sorumlular, bu sistem zinciri ile bölgedeki tüm toplumsal sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorlar. Sistemimiz bu şekilde çalışıyor. Bu arada telefon emekli hattı da oluşturduk. Yine projemiz kapsamında bu sorunların çözümü için e-emekli timi kurduk. Projemiz, uluslararası alanda da destek gördü. Biz bu projemizin, Türkiye'de bir uzun ömürlüler kenti olan ve 100 yaş üzeri insanların yaşadığı yer olan Nazilli başta olmak üzere ülkemizin diğer kentlerinde de uygulanmasını arzuluyoruz.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ