ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3448
EURO
6,0757
IMKB
62.336
ALTIN
214,466
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/13 ºC
Ankara4/10 ºC
İstanbul4/10 ºC
İzmir8/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BŞB'den Jeotermal Sahaların İhalesi İle İlgili Açıklama...
07 Temmuz 2015 / 19:09
AYDIN VALİLİĞİ YATIRIM İZLEME VE KOORDİNASYON BAŞKANLIĞI'NIN , AYDIN İL SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ 36 ADET JEOTERMAL SAHAYI İHALEYE ÇIKARMASI İLE İLGİLİ AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR AÇIKLAMA YAYINLADI.

 

 

 

BŞB’DEN JEOTERMAL SAHALARIN İHALESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA…

Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nın , Aydın İl sınırları içerisindeki 36 adet Jeotermal Sahayı ihaleye çıkarması ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Aydın il sınırları içerisindeki Jeotermal tesislerinin tarım alanları ve çevreye verdiği zararların iyice tartışılır hale geldiği son  günlerde , yeni 36 adet jeotermal sahanın ihaleye çıkılmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz. Son olarak ihaleye çıkılacak 36 adet Jeotermal Saha  özellikle zeytin tarımının yapıldığı bölgelerde  yer almaktadır. Söz konusu  bölgelerdeki zeytin üretiminin ve tarımsal alanların  bu tesislerden olumsuz etkileneceği aşikardır.

Özellikle Ziraat Odaları, Jeotermal tesislerin  “bor” içeriği yüksek suları tarımsal alanlar ve çevreye enjekte etmesi ile Aydın tarımının özellikle de incir üretiminin bitme noktasına yaklaştığına dikkat çekmişti.

Aydın Tabipler Odası da  Jeotermal tesislerinden çıkan ağır metalli suların tarımsal sulamada kullanılması ile Aydındaki kanser vakalarında son yıllarda artış olduğunu belirtmişti.

Aydın’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı bizler için her şeyden önce gelmektedir. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan bu yanlış uygulamaya karşı tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı Aydın kamuoyuyla paylaşırız.

enterasan
mehmet balcı
aydın basınında geçen haberlerde : İçişleri Bakanı İsmet Sezgin’in Emekli Danışmanlarından Haşmet Aysan’ın eşi Mine Selçuk Aysan’a Mimar Sinan Mahallesi’nde bir saldırı gerçekleştirildi.Mine Selçuk Aysan’ın eşi Haldun Haşmet Aysan, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik yazdığı yolsuzluk yazılarından ve bunlarla ilgili olarak savcılığa yaptığı şikayetlerden dolayı saldırının gerçekleşmiş olabileceği tahmin edilirken, polis Mine Selçuk Aysan’a darp eden saldırganların yakalanması için çalışma baş
13 Şubat 2016 Cumartesi 13:52
jeotermalimi isterim n eoldu
aydinli
Çiftlik jeotermal sahsı için. kampanyalar yapan jeotremalimi isterim diyenlere ne oldu
07 Temmuz 2015 Salı 21:23
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ