ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Büyükerşen'in Yolsuzluk İddialarına Cevabı
23 Mart 2009 / 15:50
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Yılmaz Büyükerşen, bazı ulusal gazetelerde ve bir televizyon kanalında yolsuzluk yaptığına ilişkin yayımlanan haberlerle ilgili konuştu:
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Yılmaz Büyükerşen, bazı ulusal gazetelerde ve bir televizyon kanalında yolsuzluk yaptığına ilişkin yayımlanan haberlerle ilgili olarak, ''Bunların benim hakkımda yaptıkları yalan haberler ne kadar çaresizlik içinde olduklarını gösteriyor'' dedi.

Büyükerşen, düzenlediği basın toplantısında, 21 Martta bir ulusal televizyon kanalında ve 22 Martta bazı gazetelerde yayımlanan ''kendisi, kızı ve damadının belediye ihalelerini alan şirketlere ortak olduğu'' yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Anadolu Üniversitesi rektörlüğü döneminde Türkiye'nin ilk İletişim Bilimleri Fakültesini kurarken, iletişim sektörünün nasıl bir önem kazanacağını önceden gördüğünü ifade eden Büyükerşen, şöyle konuştu:

''Bir gün gelecek, bu memlekette dürüst ve akıllı gazetecilere, televizyonculara ihtiyaç olacağını düşünmüştüm. Ancak, ne yazık ki bugün basın ahlakının ne olduğundan bihaber birtakım insanlar, satın alınmış sayfalarda ve ekranlarda boy gösteriyorlar.

Bunların benim hakkımda yaptıkları yalan haberler ne kadar çaresizlik içinde olduklarını gösteriyor. Bu seçimlerde hezimete uğrayacaklarını, Eskişehirlilerin onları nasıl cezalandıracağını son günlerde iyice fark ettiler, çırpınıyorlar. Bu çırpınmalar kar etmeyecek. Eskişehir'e ve bana yaptıkları ahlaksız taarruzlar Eskişehirlilerin adalet duygusunu rencide ettikçe, arkamdaki halk desteği daha da artıyor.''

-''BU OLAY SİYASİ AMAÇLA YAPILAN KARALAMA TEŞEBBÜSÜDÜR''-

Yılmaz Büyükerşen, ulusal televizyon kanalı ile bu gruba bağlı gazetede, yerel seçimlere birkaç gün kala kendisi hakkında şaibe uyandırmaya yönelik, gerçekleri yansıtmaktan uzak kurgulanmış haberler yayımladığını belirterek, ''Yalanın ve yanlışın da kendi içinde bir mantığı olması gerekir. Ama siyasi amaçla yapılan bu karalama ve çamur atma teşebbüsü bundan bile yoksun bulunmaktadır. Çünkü iki çocuğu olan beni, Yasemin Tuna adında üçüncü bir çocuk sahibi dahi yapabilmişlerdir'' dedi.

Bu haberleri yayımlayanlar hakkında ceza ve tazminat davası açılması için gerekli yasal işlemleri başlattığını anlatan Büyükerşen, şunları söyledi:

''6 yıl önce mahkeme kararıyla mahkum oldukları iftiralarına şimdi arşivinden derlediği birkaç yalanı daha ekleyip, yeniden haber konusu yapmak suretiyle ve Eskişehir'de binlerce gazeteyi de bedava dağıtarak, bir kere daha suç işlemekten ve siyasi amaçlı linç girişiminde bulunmaktan kaçınmayan bu yayın kuruluşları, benim ve çocuklarımın kişilik haklarına da saldırmıştır. Şimdi, bir defa daha yargı önünde bunun hesabını mutlaka verecekler.''

Büyükerşen, hakkındaki iddialara, gazetecilere dağıttığı belgelerle cevap verdi ve bunların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ