ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydınspor'a Aksu Dopingi
25 Mart 2009 / 11:34
Aydınspor Tesislerinde İlhami Ortekin'in İddialarına Cevap Verdi.

MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu Aydınspor Kulübünü ziyaret ederek,çok önemli açıklamalarda bulundu. Aydınspor Kulüp Başkanı Naci Yeşilyurt'un da bulunduğu kulup binasında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Tesislerle ilgili İlhami Ortekin tarafından ortaya atılan iddialara yanıt vererek başladı. Lig de sıkı günler geçiren Aydınspor'un  bu gelişmeler karşısında büyük zarar gördüğünü ifade eden Aksu, kulübün 10 yıldır sahipsiz olduğunu, 2002 yılından beri belediyeden hiçbir yardım almadığını, 7 yılda giderek düştüğünü  ve 3 ligde son sıralarda gezdiğini açıkladı.

Konuşmasına böyle bir dönemde Aydınspor Tesislerinin mülkiyet konusunda Belediye Başkanı İlhami Ortekin'in ortalığı karıştırmak ve Aydınspor yönetimini demoralize etmek olduğunu söyledi.

 

'Bu Tesis Kimsenin Mülkiyetinde Değil'

 

Aydın Belediyesi ile Aydınspor Sosyal Dayanışma ve Ekonomi Vakfı ( AYSEV ) arasındaki dava sürecinin temyiz aşamasında olduğunu, bu dava sonuçlandığı iddia edilerek Aydın Belediyesi tarafından Aydınspor tesislerine el konulduğunun öne sürüldüğünü belirti.

Bu tesisin Aydın Belediyesi mülkiyetinde olduğunu hatırlatan Aksu ' üzerindeki bina, kendi kaynaklarımla yani paramla yapıldı' dedi. Yani belediye tapusunda olan arsa üzerime 49 yıllık Aydınspor Kulübüne aittir. Bu tesis hiçbir zaman kimsenin mülkiyetinde olmadığını ve binalar, tesisler 49 yıllığına Aydınspor Kulübüne verildiğini seçim öncesinde bu gerçekler dururken bunu seçim malzemesi yapılmamasını seçmenin iradesini ve Aydınspor taraftarlarına yapılan büyük haksızlık yapıldığını söyledi. Bu nedenle de hem Aydınspor Vakfı olarak hem de şahsım olarak tazminat davası açacağını belirtti.

 

'Hodri meydan'

 

Başkan Ortekin'in seçim öncesi show yapmak için Aydınspor'u kullandığını zaten büyük güçlüklerle savaşan Aydınspor Kulübüne yapılan bu saldırıların kabul edilemeyeceğini,siyasi rekabet uğruna Aydınspor'u kimsenin harcayamayacağını belirtti. Bu konuyu kamuoyuna ve Aydınspor taraftarının taktirine bıraktıklarını ve hodri meydan dediklerini ifade etti. 'İşte ben şuanda kulüpteyim.Eğer dedikleri doğruysa burası belediyeye geçtiysen, beni nasıl soktular' dedi.

 

'Hedef Şampiyon Olmak'

 

Aydınspor geçmişiyle gurur duyduğunu ve önümüzdeki hafta torbalı maçının kazanılması durumunda futbolculara 5'er bin TL prim verileceğini de söyleyen MHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksu artık hedef şampiyonluk başka bir hedefi kabul etmiyoruz dedi.

Sözlerine 35 bin kişilik Olimpik Spor tesisi yapılacağını ve bu tesisin Adnan Menderes Stadyumunun kaldırılarak Muğla yolunda 120 bin metrekarelik alana 35 bin kişilik olimpik spor tesisi yapacaklarını da söyleyerek aynı alanda termal kaplıca otelleri ve olimpik yüzme havuzlarıyla bir kompleks yapılacağı müjdesini de verdi.

Yani Aydınspor bir marka haline gelecek Aydınspor'un yeri mutlaka ve mutlaka Süper lig olacak ve bunu taahhüt ediyorum diyerek sözlerine son verdi.

FOTOĞRAFLAR:

Çerçioğlu Aydınspora yardım etmeli
demir
Aksu başkan değil
31 Mart 2009 Salı 14:31
Çerçioğlu Aydınspora yardım etmeli
demir
Aksu başkan değil
31 Mart 2009 Salı 14:31
AYDIN BÜYÜKŞEHİR AYDINSPOR ŞAMPİYON
ENGİN
BAŞKANIM GELECEK AYDINSPOR ŞAMPİYON OLACAK GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ HEP DESTEK TAM DESTEK....
26 Mart 2009 Perşembe 10:06
ŞAMPİYON
TENAY
AKSU BAŞKAN AYDIN SPOR ŞAMPİYON BUNU UNUTMAYIN SAYIN HALKIM BİZ AYDINLIYIZ BİZ TÜRKÜZ BİZ VATANSEVERİZ HAYDİ OYLAR AKSUYA AYDIN KURTULSUN........
25 Mart 2009 Çarşamba 18:11
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ