ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sosyal Güvenlik Zirvesi Toplanıyor
27 Mart 2009 / 14:22
Kamu kesimi ve sosyal tarafların temsilcilerinin yer aldığı Sosyal Güvenlik Yüksek Danışma Kurulu, ''Sosyal Güvenlik Reformu''nun uygulamaya girmesinden sonra ilk kez, 31 Martta toplanacak.
Alınan bilgiye göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sosyal Güvenlik Yüksek Danışma Kurulunu, Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve ilgili ikincil mevzuatın yürürlüğe girdiği tarihten sonra sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası uygulamalarında karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere toplantıya çağırdı.
SGK Başkan Vekili Fatih Acar, Sosyal Güvenlik Yüksek Danışma Kurulu toplantısı öncesinde, sosyal taraflardan gündem konularıyla ilgili görüş ve önerilerini istediklerini söyledi.
Toplantıda, Sosyal Güvenlik Reformu kapsamında hayata geçirilen düzenlemeleri ele alacaklarını belirten Acar, şöyle konuştu:
''Sosyal taraflarla özellikle sigortacılık ve sağlık konusundaki durum nedir, sivil toplum kuruluşlarının karşılaştıkları bir sıkıntı var mıdır, yok mudur, onlardan gelen talepler, öneriler nedir, bunları enine boyuna tartışacağız. Bu toplantı, reformun hayata geçmesinin ardından önemli bir fırsat. Bu değerlendirme sonunda Sosyal Güvenlik Reformu konusunda eksiklerimiz, yasal olarak yapmamız gereken ilave düzenlemeler var mı, bütün bu konularla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Her şeyden önce sosyal tarafları dinleyeceğiz. Çünkü kurulda bütün sivil toplum kuruluşları bulunuyor ve reform sonrasında ilk kez böylesi bir toplantıda bir araya geleceğiz.''
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ