ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu da Oldu!
31 Mart 2009 / 11:07
Seçimlerde yaşanan ilginç olaylara bir yenisi daha eklendi. Ama bu sefer ki 'Bu kadar da olmaz' dedirtecek kadar ilginç. İşte Antalya'da yaşanan ilginç olay...
Antalya'nın Demre ilçesine bağlı Kapaklı köyünde, muhtarlık için oy kullanılan zarftan 400 TL çıktı. Oy iptal edilirken, İlçe Seçim Kuruluna başvuran ve paranın kendisine ait olduğunu bildiren kişiye para geri verildi.

Demre İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Mutlu Çat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köydeki ilköğretim okulunda sandık kurulu oy kullanılan zarfların açılması sırasında, muhtarlık için kullanılan bir zarftan oy pusulasının yanı sıra 400 TL çıktığını bildirdi. Paranın tutanağa geçirildiğini ve oyun iptal edildiğini belirten Çat, ardından bir kişinin paranın kendisine ait olduğunu belirterek başvurduğunu ve talep kurulda değerlendirildikten sonra paranın iade edildiğini söyledi.

Parayı yanlışlıkla zarfa koyduğunu ileri sürerek İlçe Seçim Kuruluna başvuran Ali Denizaltı (55) da, sandığın başına geldiğinde muhtara ait oy pusulasını cebinden çıkardığını ve zarfa koyduğunu anlattı. Eve döndüğünde cebindeki 400 TL'nin olmadığını fark ettiğini kaydeden Denizaltı, zarftan çıkan paranın kendisine ait olduğunu anladığını ve ilçe seçim kuruluna başvurduğunu anlattı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ