ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP'den Seçim İtirazı
31 Mart 2009 / 17:02
MHP Aydın Belediye Başkanlığı seçim sonucuna itirazını resmen açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın merkezdeki seçim sonuçlarına çeşitli nedenlerden dolayı itiraz etti.
MHP İl Başkanı Hasan Muti bugün basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Muti “Tüm Aydın kamuoyunun yakından takip ettiği üzere seçimler boyunca partimiz MHP"ye ve adayımız Hüseyin Aksuya diğer tüm partiler tarafından yoğun bir karalama kampanyası sürdürüldüğünü” ifade etti.
Sözlerine devam eden Hasan Muti, “Bu aleyhe çalışma ve kampanya oy verme günü oy verme işlemlerinde ve sayım dökümünde de sürdürüldüğünü, seçim bölgemizde 105.000 oy kullanılmış 101.000 geçerli oy sayımı yapılmıştır. Yani 4.000 oy çeşitli nedenlerle geçersiz kabul edilmiştir. Oy verme işleminden sonra partimize vatandaştan diğer partilerden çok yoğun olarak usulsüzlük ihbarları yağdırıldığını ifade etti.
Konuşmasına devam eden MHP İl Başkanı Hasan Muti ”Bunun üzerine ilçe seçim kurulu tutanakları ile sandık görevlilerimize teslim edilen tutanaklar karşılaştırıldığında açıkça usulsüzlükler ve aykırılıklar tespit edilmiştir. Bu aykırılıkları şöyle sıralayabiliriz. Çok sayıda sandıktan 5-10 arasında MHP oyunun sayım sırasında tutanaklara eksik geçirtildiği görülmüştür. 50"nin üzerinde sandıkta oy pusulalarının tam olarak kurula gösterilmeden okuma yaptırılarak MHP oylarının azaltıldığı görülmektedir. Bir sandık da MHP"ye sadece 4 oy göründüğü hiç iddiası olmayan bir partinin ise 84 oy aldığı bu haliyle bu sandık tutanaklarının açıkça sağlıksız olduğu anlaşılmaktadır. Bu usulsüz işlemleri yapanlar tarafımızca büyük oranda tespit edilmiş olup bu usulsüzlükleri yapanlar hakkında ayrıca hukuki işlemler yapılacaktır. Bu olumsuz şartlarda yapılmış olan seçimler sonunda ilçe seçim kurulunun açıklamalarına göre birinci görünen parti ile partimiz arasında 400 oy bulunmaktadır. Biz inanıyoruz ki seçimlerin kazanan ve galibi MHP ve adayı Hüseyin Aksu"dur. Adaletin tecelli edeceğine inancımız sonsuzdur” diye konuşmasını sonlandırdı.

29 Mart Pazar günü gerçekleşen seçimlerde Aydın Belediye Başkanlığı için resmi olmayan sonuçlara göre ilk 4 sırayı paylaşan partilerin oy dağılımı aşağıdaki gibi şekillenmişti.


Hüseyin Aksu'yu Eleştirenlere Cevap
Hüseyin Demir
Seçim bitti ve CHP adayi Özlem Çerçi Belediye Baskanligi seçimini kazandigi görülüyor. Peki Özlem Çerci Aydina ne yapmistir. Simdiye kadar Aydina ne kazandirmistir. Kaç dönemdir Aydin Milletvekili. Peki simdiye kadar su Özlem Çercinin eseridir diyebilecegimiz bir eserini gösterin lütfen.Özlem çerci sosyal adalet yanlisi ise, peki kendi fabrikasinda çalisan isci ne kadar ücret aliyor. piyasa kosullarindaki ücretlerden fazlamidir. Diger taraftan Hüseyin Aksu'ya bakalim. Hizmetleri saymakla bitmez
08 Nisan 2009 Çarşamba 22:22
tebrik ve tenkit
çiçek demirler
Chp seçimi kazanmış görünüyor. Tebrik etmek bize düşer. Amma seçim tutanaklarında tutarsızlık varsa hakkını aramak ta MHP'nin hakkıdır. Bazı arkadaşlarımız kazanan yada kaybeden tarafın kim olduunu tartışa dursun, kazanan Aydın halkı olsun. Konvoy konusuna gelince; kimisi elşetirmiş kendince haklı olabilir. Ama sırf bu yüzden MHP camiasını zan altında bırakmak yakışıksızdır. Eleştiri usulünce yapılırsa kıymeti vardır. Rahmetli Yazıcıoğlu'nun ölümünü kimse kullanmaya kalkmasın. Kendisi ülkücü
02 Nisan 2009 Perşembe 21:28
hacı hassan, melih efendi...
şekip efendi
ustanın hesapları tutmadı galiba, tüh sizde utandınız galiba. ama olsun varsın, bu millet gerçekten çok büyük bir millet. mhp kim aksu kim, kolaymı sandınız. değilmi cumartesi utanmadan parti konvoya çıktı, seçimi kaybetti ustam. nede olsa değişik partilerden aday olma ve hezimete uğrama ustası. sıkmayın canınızı, önümüzdeki seçimlerde belki seçilir kısmetse.
02 Nisan 2009 Perşembe 20:50
AKP BURDAN 25,000 OY OLMIŞ COK GÜLÜNÇ
MELİH GEMİCİOĞLU
BEN HÜSEYİN AKSUNUN BAŞA GELİCEGİNE ADIM GİBİ EMİNİM NE KADAR ÖZLEM ÇERCİOGLU KAZANMIŞ GORUNSUN GEREKLİ SAYIMLAR YAPILINCA BAŞKINIMIZ AYDIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLUCAKDIR SIKMAYIN CANINIZI GEREKEN YAPILACIKTIR EMİN OL ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN HÜSEYİN BEYYY
02 Nisan 2009 Perşembe 10:00
UTANMA OLMALI
HACIM
MHP TEŞKİLATIN DA UTANMA OLMALI bu seçim sonuçlarının karşısındaki davranışlarından dolayı.Atamayla geleip atama ile Aksu yu getirenler bu sonuç karşısında bahane değil İSTİFA etmeliler di.
01 Nisan 2009 Çarşamba 21:09
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ