ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hemzemin Geçit Yeniden Trafiğe Açıldı
01 Nisan 2009 / 09:49
Germencik'te Vatandaşların Kapatılmasına Tepki Gösterdiği Hemzemin Geçit Açıldı
Yenilenen Aydın-İzmir demir yolu hattının geçtiği Aydın'ın Germencik ilçesinde, vatandaşların kapatılmasına tepki gösterdiği hemzemin geçit yeniden trafiğe açıldı.
Germencik Devlet Hastanesi ve Termal Kaplıca Tesisleri ile köylere ulaşımı sağlayan yolda yer alan hemzemin geçidin kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar bölgede raylar üzerine oturarak protesto gösterisinde bulundu.
MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, Germencik Kaymakamı Resul Çelik, Germencik Belediye Başkanlığına seçilen Dr. Ahmet Yavaşoğlu ve TCDD 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş, bölgeye gelerek vatandaşlarla görüştü.
Kaymakam Eriş, hattın yenilenmesinin ardından hızlı tren sisteminin devreye girdiğini, hemzemin geçitlerde can ve mal kaybına yol açmaması için çaba gösterdiklerini anlatarak, Germencik Belediyesinin 24 saat görev yapacak 3 personel vermesi halinde, hemzemin geçidi kullanıma açabileceklerini söyledi.
Yavaşoğlu da vatandaşların mağduriyet yaşamaması için personel görevlendirebileceklerini bildirdi.
Milletvekili Taner ile Kaymakam Çelik, bölgedeki demir yolu alt geçitlerinin bir an önce bitirilmesi için çaba gösterileceğini ifade etti.
Konuşmaların ardından vatandaşlar bölgeden ayrılırken hemzemin geçit trafiğe açıldı. Polis ve jandarma ekipleri, bölgede görev yapmaya başladı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ