ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,7823
EURO
4,6622
IMKB
62.336
ALTIN
161,885
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/17 ºC
Ankara2/14 ºC
İstanbul6/10 ºC
İzmir7/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuşadası Belediye Başkanı Seçilen Esat Altungün
01 Nisan 2009 / 09:58
Kuşadası Belediye Başkanı seçilen Esat Altungün, mazbatasını almadan çalışmalarına başladı.
Altungün, henüz mazbatasını almamış olmasına rağmen, ilçenin turizm sezonuna hazırlanması amacıyla belediye meclisinin yeni seçilen üyeleri ve belediye birim amirleri ile bir toplantı yaparak fiili olarak iş başı yaptı.
Toplantının ardından yeni seçilen belediye meclisi üyeleriyle çevre düzenleme çalışmaları süren tarihi Kaleiçi Mahallesi'ni gezen Altungün, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Çalışmaların süratlendirilmesini, gerekirse gece de mesai yapılmasını isteyen Altungün, Kaleiçi'ndeki düzenleme çalışmalarının 10 Nisana kadar tamamlanmasını istedi.
Altungün, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim öncesi söyledikleri gibi Kuşadası'nın turizm sezonuna yetiştirilmesi amacıyla 2 aylık acil eylem planını gecikmeksizin devreye soktuklarını belirtti.
Bu çerçevede öncelikli Tarihi Kaleiçi Mahallesi'nde yarım kalan çalışmaları bitirmeyi planladıklarını anlatan Altungün, ''Bunun yanında şehrin giriş ve çıkışları ile meydanlar, bozuk yollar, kaldırımlar ve yeşil alanların düzenlemelerini yapacağız. 2 aylık acil eylem planı ile şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize sorunsuz bir tatil yaşatmayı planlıyoruz'' dedi.
DİĞER HABERLER