ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,6043
EURO
5,3842
IMKB
62.336
ALTIN
190,254
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın16/32 ºC
Ankara14/29 ºC
İstanbul18/24 ºC
İzmir18/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI” SLOGANLARI
21 Kasım 2009 / 08:27
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda” radyo ve televizyonlarda yayınlanması için uyarıcı spotlar hazırladı.
16-22 Kasım 2009 tarihleri arasında kutlanacak olan “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda” radyo ve televizyonlarda yayınlanması için İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan spotların bazıları şöyle; “Güzel görünüme sahip olmak, güzel konuşmak, sağlıklı diş dizisine bağlıdır. Ağız sağlığı, genel vücut sağlığının göstergesidir. Bebeğin diş gelişimi anne karnında başlar, bebeğinizin diş sağlığı konusunda bilgili olmak, çocuğunuzun sağlıklı dişlere sahip olmasının ilk adımıdır. Çocuklar sevgisiz, dişler bakımsız olmaz. Sahte diş hekimlerine dikkat. Sağlığınızı ve paranızı sokağa atmayın”
Anne ve babalara da uyarılar yapılan spotlarda şu şekilde; “Anneler ve babalar; ailenizin sağlığı için ağız ve diş bakımına özen gösteriniz. Günde iki kez dişlerinizi fırçalayınız. Aileler; 6 ayda bir diş hekimine kontrole gidiniz. Çürükler ne kadar erken teşhis edilirse tedavisi o oranda kolay ve kalıcı olur. Aileler; çocuğunuzun sağlıklı olması için, çocuğunuzu yeterli ve dengeli besleyin. Diş bakımına özen gösterin. Anneler; çocuğunuzun şekerli, unlu, nişaştalı, tatlı yiyeceklerden sonra dişlerini fırçalamasını, mümkün değilse yarım bardak su içmesini sağlayın. Aileler; çocuklarınızın balık ve deniz ürünleri, et, süt, portakal, mandalina ve greyfurt gibi doğal kaynaklarla flor almasını sağlayın”
DİĞER HABERLER