ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3697
EURO
6,1227
IMKB
62.336
ALTIN
223,492
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın0/11 ºC
Ankara-6/2 ºC
İstanbul4/10 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beyin kanaması geçirdi, pes etmiyor...
02 Kasım 2016 / 11:49
DANYAL KOLUKIRIK, BEYİN KANAMASININ SONUÇLARINA 5 YILDIR DİRENİYOR. AZİMLİ HASTANIN MÜCADELESİNİN 5'İNCİ YILI, TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE KUTLANDI.

 

 

 

Danyal Kolukırık (61), beyin kanaması sonucu yaşadığı sorunlara 5 yıldır direniyor. Yaklaşık 1 yıl hastanede yatan, 2 büyük ameliyat olan, 4 yıldır fizik tedavi gören Kolukırık, yemeğini yiyebilir ve işaretlerle iletişim kurabilir hale geldi. Azimli hastanın mücadelesinin 5’inci yılı nedeniyle, tedavi gördüğü hastanede kutlama yapıldı.

Çiftçilik yapan, evli ve 1 çocuk babası Danyal Kolukırık, 22 Ekim 2011 tarihinde yatarken eşi Nermin Kolukırık’a “Sabah erkenden ava gideceğim” dedi. Sabah olduğunda Nermin Kolukırık eşinin hala uyuduğunu fark edince uyandırmak istedi. Eşinin uyanmaması üzerine Medical Park Tarsus Hastanesi’ne telefon edip ambulans istedi. Ambulansla hastaneye getirilen Danyal Kolukırık’ın beynine emboli attığı belirlendi.

1 yıl yoğun bakımda kaldı
Tedaviye alınan Kolukırık’ın bu sırada beyin kanaması da geçirdiği anlaşıldı. Felç olan ve yoğun bakımda 1 ay kalan Danyal Kolukırık, ardından nöroloji ve fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanlarının denetiminde 1 yıla yakın süreyle hastanede yattı. Kaydedilen ilerleme üzerine 2012 yılının Ekim ayında taburcu edilen Kolukırık, kontrol ve fizik tedavi için düzenli olarak hastaneye gelmeye başladı.

Sonuç alınmaya başlandı
Eşi ve yakınlarının desteğiyle yaşama sımsıkı sarılan Danyal Kolukırık sağlık sorunlarıyla karşılaşmaya devam etti. Danyal Kolukurık, 2015’in Ekim ayında ve 2016’nın Ağustos ayında, bacağına emboli atması nedeniyle 2 ayrı ameliyat geçirdi. Azimli hasta, tedavi, ilgi ve sabırla olumlu sonuçlar aldı. İlk yıl neredeyse hiçbir şey yapamayan Danyal Kolukırık, yemek yiyebilmeye, el kol işaretleri ve bakışlarla kendini ifade etmeye, televizyon kumandasını kullanabilmeye başladı.

Mumlara kendi üfledi
Danyal Kolukırık’ın mücadelesinin 5’inci yılı, tedavi gördüğü hastanede pasta kesilerek kutlandı.
Kutlamaya Danyal Kolukırık’ın eşi Nermin Kolukırık, şu anda fizik tedavisini sürdüren Uzm. Dr. Pınar Müge Sarıkaya, Genel Müdür Ahmet Egin ve hastane yöneticileri ile hemşireler katıldı.
Azmiyle örnek olan Danyal Kolukırık’ın yanından ayrılmayan eşi Nermin Kolukırık, 5 yıldır bütün çabalarının karşılığını aldıklarını söyledi. Kolukırık, “Zamanla daha iyi olacağını düşünüyoruz” dedi. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ