ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,9399
EURO
4,8592
IMKB
62.336
ALTIN
166,641
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/18 ºC
Ankara3/18 ºC
İstanbul10/16 ºC
İzmir9/19 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YÖK'ten Belarus ile işbirliği mutabakatı..
12 Kasım 2016 / 13:58
TÜRKİYE İLE BELARUS ARASINDA YÜKSEKÖĞRETİM ALANINDA İŞBİRLİĞİNE YÖNELİK MUTABAKAT ZAPTI, YÖK BAŞKANI PROF. DR. YEKTA SARAÇ İLE BELARUS EĞİTİM BAKANI MİHAİL JURAVKOV TARAFINDAN İMZALANDI.

 

 

 

Belarus ile Türkiye arasında ekonomi, enerji, bilim ve teknoloji, tarım, eğitim-öğretim, afet yönetimi, basın-yayın alanlarını kapsayan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşma imzalandı. Resmî bir ziyaret gerçekleştirmek üzere Belarus'un başkenti Minsk’e giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden heyette YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç da yer aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi ziyaret için bulunduğu Belarus ile Türkiye arasında, ekonomi, enerji, bilim ve teknoloji, tarım, eğitim-öğretim, afet yönetimi, basın-yayın alanlarını kapsayan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko düzenleyecekleri ortak basın toplantısı öncesinde iki ülke arasında yapılan eylem planı, mutabakat zaptı ve anlaşmaların imza törenine katıldı.
Belarus ile Türkiye arasındaki Yükseköğretim Alanında İşbirliğine yönelik Mutabakat Zaptı, Prof. Dr. Saraç ile Juravkov tarafından imzalandı.

İHA

DİĞER HABERLER