ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8910
EURO
4,5831
IMKB
62.336
ALTIN
156,686
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/16 ºC
Ankara0/10 ºC
İstanbul12/16 ºC
İzmir9/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Böyle yanıt verdi...
27 Ocak 2017 / 10:31
BARCELONA FORMASI GİYEN MİLLİ YILDIZ ARDA TURAN, ANAYASA REFERANDUMUNDA 'EVET' DİYECEĞİNİ AÇIKLAMASININ ARDINDAN KENDİSİNE YÖNELTİLEN ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ.

 

 

 

Geçtiğimiz günlerde yayımladığı videoyla anayasa referandumunda ’evet’ diyeceğinin açıklayan Barcelona ve Milli Takım’ın başarılı oyuncularından Arda Turan’a destek verenlerin yanı sıra eleştirenler de olmuştu. Kendisine yöneltilen bu eleştirilere cevap veren Turan, "Her eleştiriye tahammülüm var ama vatan sevgime, bayrağıma olan aşkıma yapılan hakarete tahammülüm yok" ifadelerini kullandı.

Arda Turan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Saat biraz geç biliyorum ama tam da şu anda söylemek istediğim şeyler var. Geçenlerde yeni anayasa referandumu ile ilgili, kimseyi kırmadan, birey olma hakkımı kullanarak, hür irademle fikrimi belirttim. Demokrasinin temel ve gerekli şartlarından biridir; fikrini ifade etmek. İşin teknik tarafı siyasi bir tartışmadır; ben bu ülkenin bir vatandaşı olarak, sadece görüşümü belirttim. Bu konu üzerinden, Atatürk ve vatan sevgimi hedef alan ithamlara maruz kaldım. Öncelikle söylemek isterim ki benim bu ülkeye ve Atatürk’e olan sevgimi, mesnetsiz ithamlarla sorgulamak ve yargılamak, kimsenin haddi değildir.

 

DİĞER HABERLER