ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8910
EURO
4,5831
IMKB
62.336
ALTIN
156,686
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/16 ºC
Ankara0/10 ºC
İstanbul12/16 ºC
İzmir9/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Göz altı ışık dolgusunda yaş aralığı...
28 Ocak 2017 / 15:01
GÖZ HASTALIKLARI UZMANI OP. DR. ŞEYDA ATABAY, GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSUNDA YAŞ ARALIĞINA DİKKAT EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ.

 

 

 

Op. Dr. Şeyda Atabay, göz altı ışık dolgusunun içeriğindeki yarı çapraz bağlı hyaluronik asit, vitamin mineral aminoasitlerler sayesinde göz altı bölgesindeki çöküklük ve buna bağlı morluklarda uygulanan etkili bir tedavi yöntemi olduğunu ifade ederek, "Göz çevresinin yoğun damar ve sinir ağı ile çevrili olması ve anatomik olarak özellikler içermesi nedeniyle, uygulamanın kanül ile yapılması önerilir. Uygulanan ürünün güvenilir olması ve uygulamanın kanül yapılması ve uygulamayı yapan hekimin deneyimli olması sonucunda bu uygulamanın yapılabileceği yaş sınırı kısıtlaması yoktur. Genel olarak büyüme ve gelişme hesaba alındığında 18 yaş sonrası uygulama daha doğrudur. Ancak bazen hastaya özel nedenler ile çok daha erken yaşlarda uygulama yapılabilinmektedir. Uygulamanın en etkili olduğu ve en güzel sonuçları aldığımız hasta yaş gurubu 20'li ve 30'lu yaşlardır" ifadelerini kaydetti.
Op. Dr. Şeyda Atabay, 40’lı yaşlardaki hastalarda da çok güzel sonuçlar alındığını ancak daha güzel sonuçlar için ek tedavilere gereksinim duyulabildiğini anlatarak, "Uygulamanın kolaylıkla tekrarlanabilir olması, tekrarlanmadığında da hiç bir kötü sonuç yaratmaması biz doktorlar ve hastalarımız için gayet güvenli bir uygulama olduğunu göstermektedir" dedi.

 

DİĞER HABERLER