ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,7875
EURO
4,6596
IMKB
62.336
ALTIN
161,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın6/13 ºC
Ankara-1/9 ºC
İstanbul5/6 ºC
İzmir6/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEB 2017 için 34 hedef belirledi...
03 Şubat 2017 / 13:26
MEB'İN BU YIL OKUL ÖNCESİNDEN ÜNİVERSİTEYE GEÇİŞ SÜRECİNE KADAR TÜM EĞİTİM KADEMELERİNDE YAPTIĞI YENİ PLANLAMAYA GÖRE, ÖĞRETMENLERE YGS VE LYS GİBİ ULUSAL MERKEZİ SINAVLAR VE PISA GİBİ ULUSLARARASI DEĞERLENDİRME PROGRAMLARINA YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM ...

 

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 hedeflerini belirledi. MEB'in 2017 Yılı Performans Programında, okul öncesi ve ilkokullarda  okullaşma oranlarının yükseltilmesi, okul öncesi okul sayılarının artırılması,  engelli çocuklara yönelik projelerin hayata geçirilmesi, öğrenci başına düşen  kitap sayısının artılması gibi 34 hedef yer alıyor. Buna göre, öğrencilerin yıl sonu başarı puanlarının arttırılması  amacıyla, 100 öğretmene YGS ve LYS gibi ulusal merkezi sınavlar ve PISA gibi  uluslararası öğrenci değerlendirme programlarına yönelik hizmet içi eğitim  faaliyeti düzenlenecek.

Ortaöğretim öğrencilerinin yıl sonu başarı puanının ortalama 74,  mesleki ve teknik ortaöğretim öğrencilerinin yıl sonu başarı puanının ise  65,25'ten 66'a çıkarılması hedefleniyor.Yıl sonu başarı puanın arttırılması amacıyla, mesleki ve teknik  ortaöğretim okul ve kurumlarında görevli öğretmenlere yönelik de çalışmalar  yürütülecek. Türkiye İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması (İBBS) düzeyinde  öğrencilerin yıl sonu başarı puanı ortalamaları analiz edilecek ve başarıyı  olumsuz etkileyebilecek faktörlerin belirlenmesine yönelik araştırma yapılacak.  Destekleme ve yetiştirme kurslarının yaygınlaştırılması için de çalışılacak.Performans programında, engelli çocuklar için "kapsayıcı erken  çocukluk eğitimi" projesine de yer verildi. Projeyle engelli çocuklar ve  dezavantajlı grupların eğitime katılım oranlarının artırılması planlanıyor.

 

DİĞER HABERLER