ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8910
EURO
4,5831
IMKB
62.336
ALTIN
156,686
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/16 ºC
Ankara0/10 ºC
İstanbul12/16 ºC
İzmir9/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bagaj cinayetine çifte müebbet istemi...
09 Şubat 2017 / 12:01
EŞİNİN İÇECEĞİNE UYKU İLACI ATTIKTAN SONRA CİNSEL SALDIRIDA BULUNUP, ŞANTAJ İÇİN FOTOĞRAFINI ÇEKTİĞİNİ İDDİA ETTİĞİ 29 YAŞINDAKİ ALİ ÖZCAN'I ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA 49 YAŞINDAKİ ŞAHİT TUT İLE KENDİSİNE YARDIMCI OLDUĞU GEREKÇESİYLE EŞİ 41 YAŞINDAKİ ZEYNEP TUT

 

 

 

 

Erdemli İlçesi'ne bağlı Tömük Mahallesi'ndeotomobili ile gezen Şahin Tut, eşi Zeynep Tut aralarında husumet olan Ali Özcan ile karşılaştı. Bu sırada iddiaya göre aralarında çıkan tartışmada Özcan, 'Avradına sahip çıksaydın pe..... k' deyince Tut, aracında bulunan tüfeğin dipçiğiyle Özcan'ın başına vurup, bayılttı.

Otomobilinin bagajına koyup, eşi ile yüzleştirmek için Silifke İlçesi'ne götürmek için yola çıktı. Eşi Zeynep'i de işyerinden alan Tut, yolda kendine gelen Ali Özcan'ı gürültü yapınca petrol istasyonunda av tüfeğiyle vurarak öldürdü. İhbar üzerine Şahin Tut ile Zeynep Tut, yakalandı, bagajda Özcan'ın cesedi bulundu.

Tutuklanan Tut çifti hakkında Cumhuriyet Savcısı iddianame hazırladı. Ömür boyu hapis cezası istenen Şahin Tut savunmasında, Ali Özcan ve Ömer C.'nin eşinin içeceğine uyku ilacı atarak cinsel saldırıda bulunduklarını, cinsel içerikli fotoğraflarını çektikleri bu fotoğrafları kullanarak kendilerine şantaj yapıp 15 bin TL ve iki daireyi ellerinden aldıklarını öne sürdü. Şahin Tut, "Bu konuda eşimin açtığı dava sürüyor. Bu davadan vazgeçmesi için eşimi sürekli tehdit ediyordu. Bu olaylar yüzünden moralim çok bozuktu, yolda Ali'yi görünce aramızda tartışma çıktı. Bu sırada bana, 'Avradına sahip çıksaydın pe....k' diye hakaret etti. Tüfeğin dipçiğiyle kafasına vurunca bayıldıktan sonra bagaja koydum. Eşimi de iş yerinden yüzleştirmek için aldım. Bagajda aşırı ses yapınca Kızkalesi'nde üzerine ateş ettim. Daha sonra gittiğimiz petrol istasyonunda levye ile bagajı açıp kaçmaya çalışınca eşimin araçtan getirdiği tüfekle üzerine ateş ettim" dedi.

Zeynep Tut ise olay günü eşinin kendisini iş yerinden aldığını araca binince Ali Özcan'ın bagajda olduğunu öğrendiğini ve eşinin kendisine 'Bagajda Ali var yaptığının cezasını çekecek, onu korkutacağım bir daha bize bulaşmayacak, ikinizi de yüzleştireceğim' dedi. Benzin almak için istasyonda dururken, Ali bagajı açıp kaçmaya başlayınca eşimin isteği üzerine av tüfeğini verdim. Av tüfeğini de Ali Özcan'ın bize saldırmasını engellemek için verdim" diye ifade verdi.

 

Karı-koca Silifke 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

DİĞER HABERLER