ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3487
EURO
6,0727
IMKB
62.336
ALTIN
220,485
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/14 ºC
Ankara3/6 ºC
İstanbul7/10 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZEN'DEN DİLENDİRİÇİLİK UYARISI
12 Mart 2018 / 21:59
Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen, bazı tabela dernekler tarafından insanların duygularının istismar edilmesine alet olmamaları için gençleri uyardı.

Aydın'ın dışından gelerek engelli veya hasta insanlar adına kurulan tabela derneklerin, bastırdıkları perakende satış fişleri, pul ve dergiler ile vatandaşlardan para topladığını belirten Özen, bu şekilde ciddi miktarda para toplandığını, bunun nereye harcandığının belli olmadığını söyledi. 
  "ARAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ"
  Bu derneklerin, engellileri temsil eden sivil toplum kuruluşlarını zor durumda bıraktığının altını çizen Özen, "Bazı dernekler, kendi illerinin Valiliklerinden ya da Kaymakamlıklarından aldıkları ve sadece izin verilen il ya da ilçede geçerli olan izin belgelerini, kurdukları iktisadi ya da ticari işletmeler adına bastırdıkları perakende satış fişlerini tüm Türkiye genelinde geçerli bir belge gibi göstererek, çoğu zaman da ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerini kandırarak modern dilencilik yaptırıyor. İnsanlarımızın iyi niyetini su istimal ederek hatırı sayılır miktarlarda para toplayan bu insanların aynı zamanda güvenlik ve asayiş yönünden de araştırılmasını istiyoruz" dedi.
  "ART NİYETLİLERE FIRSAT VERİLMEMELİ"
  Özen, "İnsanlarımızın iyi niyetini sömüren bu tür insanların ve sözde derneklerin ilimizde faaliyet yürütüp yardım toplamalarına izin ve fırsat verilmemesi gerekmektedir. Halkımızdan, esnaflarımızdan ve iş adamlarımızdan para toplanan bu tür faaliyetlerin, ilimiz genelinde yasaklanması, ilimizle hiçbir alakası olmayan, kime ve neye hizmet ettiği belli olmayan, engelli ve hasta insanlarla da hiçbir alakası olmadığına inandığımız bu insanların ilimizde modern anlamda dilencilik ve dolandırıcılık yapmalarına müsaade edilmemesini özellikle istirham ediyoruz" diyerek yetkililere çağrıda bulundu. (ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ