ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/7 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BÜYÜKŞEHİR PROJELERİNİ ONAYLARSA AYDIN HALKI KAZANACAKTIR,
17 Mart 2018 / 13:51
Kentimizi ziyaret eden Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Sarıçay ve Beşparmak Barajları'na ilişkin yaptığı açıklama kamuoyunu yanıltmaktadır. Buradan anlıyoruz ki AKP İl Başkanı ve Milletvekilleri Sayın Bakan'ı yanlış bilgilendiriyorlar. S
 
 
 

Bilindiği üzere Didim, Kuşadası ve Söke’nin su ihtiyacını karşılamak üzere Aydın Büyükşehir Belediye Meclisimiz 09.05.2017 tarihinde her iki baraja ilişkin yapım ve borçlanma kararı almıştır. Akabinde Sarıçay ve Beşparmak barajlarının yapım bedellerinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesini esas alan protokoller imza altına alınmış, 16.06.2017 tarihinde DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’ne sunulmuştur. Tahmini bedelin 1.000.000 TL olacağı hesaplanan barajlarımızın tüm ihale ve yapım süreçleri ASKİ ve DSİ tarafından yürütülecek ve ödemesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacaktır.

Ancak su faturalarının halkın üzerindeki siyasi etk

Değerli Aydın Halkı,

Bugün kentimizi ziyaret eden Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Sarıçay ve Beşparmak Barajları’na ilişkin yaptığı açıklama kamuoyunu yanıltmaktadır. Buradan anlıyoruz ki AKP İl Başkanı ve Milletvekilleri Sayın Bakan’ı yanlış bilgilendiriyorlar. Sayın Bakan AKP Büyükşehir Meclis Üyeleri’ne dahi sorsaydı, işin aslını net olarak öğrenebilirdi.

Bilindiği üzere Didim, Kuşadası ve Söke’nin su ihtiyacını karşılamak üzere Aydın Büyükşehir Belediye Meclisimiz 09.05.2017 tarihinde her iki baraja ilişkin yapım ve borçlanma kararı almıştır. Akabinde Sarıçay ve Beşparmak barajlarının yapım bedellerinin Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenmesini esas alan protokoller imza altına alınmış, 16.06.2017 tarihinde DSİ 21. Bölge Müdürlüğü’ne sunulmuştur. Tahmini bedelin 1.000.000.000(birmilyar) TL olacağı hesaplanan barajlarımızın tüm ihale ve yapım süreçleri ASKİ ve DSİ tarafından yürütülecek ve ödemesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacaktır.

Ancak su faturalarının halkın üzerindeki siyasi etkisi de göz önünde bulundurularak, Büyükşehir Belediyemizin her sürecini hazırladığı baraj projeleri; 9 aydır siyasi hesaplar uğruna Bakan Bey’in masasında bekletilmektedir. Devlette işleyişin yönetmeliklerle ve kanunlarla düzenlendiğini Sayın Bakan’ın bizden daha iyi bildiğinden eminiz.

Sayın Bakan’a ve AKP’li yöneticilere sesleniyoruz.

Devletin ve hizmetin sizi, bizi olmaz. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ Genel Müdürlüğü devletin bir parçasıdır. Halka hizmet eder. Önünüzdeki protokolü imzaladığınızda emin olun ki Aydın Halkı kazanacaktır. İmza sonrasında hiçbir tereddütünüz olmasın, Aydın Büyükşehir Belediyemiz en kısa zamanda üstüne düşeni yapacaktır.

(ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ