ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3152
EURO
6,0047
IMKB
62.336
ALTIN
226,669
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/13 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİNİKLER ÇANAKKALE ZAFERİ SERGİSİNİ GEZİYOR
21 Mart 2018 / 22:34
Öğrenciler Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü için Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan "Çanakkale Zaferi 1915" sergisini gezmeye devam ediyor.
 
 
 

Büyükşehir belediyesi binasının 3. katındaki sergiyi gezen minikler hem öğretmenlerinden hem de sergi görevlilerinden sergi ve Çanakkale Savaşı'yla ilgili bilgi alıyorlar. Öğretmenler ise derslerinde işledikleri konuları öğrencilerine örneklerle anlatma fırsatı buluyor.

Savaşta kullanılmış gerçek savaş malzemelerini gören öğrenciler çeşitli sorularla da meraklarını gideriyorlar. Öğrenciler, derslerinde öğrendikleri savaşın kahramanlarından olan Seyid Onbaşı'nın canlandırmasını da ilgiyle izliyorlar.

Sergi girişinde ziyaretçileri, Mustafa Kemal'in "Çanakkale Zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur" sözü karşılıyor. Savaşta askerler tarafından kullanılan gerçek top mermilerinin de bulunduğu sergide, bunların yanı sıra yine savaşta kullanılan süngüler, silahlar, Türk askerlerine ait çarıklar, saatler, dürbünler, fenerler yer alıyor.

Sergiyi gezen öğrenciler, kendilerini bu anlamlı sergiyle buluşturan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkürlerini sunuyorlar.

Çok sayıda vatandaş tarafından da ziyaret edilen sergi, savaşın gidişatını çeşitli fotoğraflar ve anlatımlarla da ziyaretçilere hatırlatıyor. Ücretsiz olarak gezilebilen sergi, 30 Mart tarihine kadar Aydın Büyükşehir Belediyesi 3. kat sergi salonunda saat 8.30-17.30 arasında ziyaret edilebilecek. (ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ