ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3338
EURO
6,0634
IMKB
62.336
ALTIN
219,367
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın7/11 ºC
Ankara2/6 ºC
İstanbul5/12 ºC
İzmir6/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYDIN'DA NEVRUZ ÇOŞKUSU
21 Mart 2018 / 23:16
Türk Dünyası'nın Ergenekon'dan çıkış, kurtuluş ve bahar bayramı olarak adlandırdığı Nevruz (Yeni Gün) Aydın'da coşkuyla kutlandı. Aydın Valiliği ve İl Kültür Müdürlüğü tarafından Adnan Menderes Üniversitesi'nde gerçekleşirken Nevruz Bayramı kutlamaları re
 
 
 

Kutlamalara; Aydın Vali Yardımcısı Ediz Sürücü, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, ADÜ Rektör Yardımcısı Recai Tunca, İŞKUR Aydın İl Müdürü Rahmi Terzi, SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, diğer protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Nevruz’un baharın müjdecisi olduğunu belirterek adına yakışır güneşli bir günde Nevruz’u kutladıklarını söyledi.

 

“NEVRUZ TÜRK TARİHİNDE ERGENEKON’DAN ÇIKIŞ”

Nevruz’un Anadolu’da yüzyıllardır kutlandığını ifade eden Aydın Vali Yardımcısı Ediz Sürücü ise “21 Mart’ta toprak yeşermeye başlar, ağaçlar çiçek açar, göçmen kuşlar yuvalarına döner. Bugün aynı zamanda Türk tarihinde Ergenekon’dan çıkış olarak kutlanır. Baharı müjdeleyen Nevruz’un kardeşliğimizi güçlendirmesini ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

NEVRUZ’U OYUNLARLA KARŞILADILAR

Konuşmaların ardından ADÜ öğrencileri tarafından şiirler okunurken, Aydın Gençlik Merkezi Folklor Ekibi halk oyunları gösterisi sergiledi. Protokol üyeleri yaktıkları Nevruz ateşinin üzerinden atladı, sembolik olarak demir dövdü. Kutlamalar kapsamında ADÜ'lü öğrenciler yumurta taşıma, halat çekme ve sandalye kapmaca gibi oyunlar oynayarak Nevruz’u gönüllerince eğlenerek kutladı. Nevruz kutlamalarına katılanlara Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Efeler Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.(ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ