ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3697
EURO
6,1227
IMKB
62.336
ALTIN
223,492
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın0/11 ºC
Ankara-6/2 ºC
İstanbul4/10 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ATÇA HAL TESİSİ'NDE KURALAR ÇEKİLDİ
23 Mart 2018 / 15:20
Geçen yıl eylül ayında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından temeli atılan Sultanhisar Atça Hal Tesisi'ndeki işyerlerinin kura çekimleri dün yapıldı. Kura çekimi Sultanhisar Noteri'nin huzurunda gerçekleştirildi. Yeni yerlerine yerl
 
 
 

Son hazırlıkları da yapılarak hazır hale getirilen modern hal tesisinin nisan ayı içerisinde açılması planlanıyor. Hal tesisinin açılmasıyla birlikte Aydın tarımsal üretiminde önemli bir yeri olan Sultanhisar'da üretilen sebze ve meyvelerin daha uygun koşullarda ülke ekonomisine katılması sağlanacak.

Hal tesisini yakın bir zamanda faaliyete geçireceklerini söyleyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu "Hal tesisimizin temelini atarken kısa sürede bitireceğimizi söylemiştim. Ne mutlu ki yakın zamanda hal tesisimiz faaliyete geçecek. Toptancı halimizin faaliyete geçmesiyle birlikte üreticimiz ürettiği meyve ve sebzeyi daha iyi koşullarda ekonomiye kazandıracak. Hal tesisimizin çiftçimize, işletme sahiplerine ve Aydın'a hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Yeni yerlerine yerleşecek olan işletme sahipleri modern hal tesisinin Aydın tarımına katkı sağlayacağını söylerken, büyükşehir belediyesinin büyük bir ihtiyacı giderdiğini belirttiler. İşletme sahipleri, Aydın tarımının önünü açan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na da teşekkür ettiler.
(ÖZER DUMRUL)
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ