ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3697
EURO
6,1227
IMKB
62.336
ALTIN
223,492
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın0/11 ºC
Ankara-6/2 ºC
İstanbul4/10 ºC
İzmir1/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİDİM ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI SAVAŞ CENGİZ OLDU
26 Mart 2018 / 00:32
Didim Şoförler ve Otomobilciler Odasının Olağan Genel Kurulunda 273 geçerli oyun 120'sini alan Savaş Cengiz başkanlığa seçildi. Seçimi değerlendiren Cengiz, “Hep birlikte kazandık” dedi.
 
 
 

Didim Şoförler ve Otomobilciler Odasının Olağan Genel Kurulu, Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesinde yapıldı. Mevcut Başkan Tarık Uygun ile Savaş Cengiz, Kerim Güneş ve Mehmet Şengüller’in listelerinin yarıştığı genel kurula, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, Kuşadası Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüsnü Öten, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası eski Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, çevre ilçelerden oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve üyeler katıldı.

Yapılan oylama sonucunda divan başkanlığına Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan seçildi.

 

“SON KEZ BAŞKANLIĞA ADAYIM”

Genel kurulda konuşan mevcut Başkan Tarık Uygun, 1992 yılında kurucusu olduğu Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda son kez başkanlığa aday olduğunu belirterek, “Allah’ın izniyle bu odayı şoför esnafımıza tertemiz bırakacağım. Birdahaki dönem zaten aday değilim. Bugün burada bir genel kurul yapıyoruz. Genel kurulumuz, hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

“DİDİM SEYAHAT’DEKİ ÇALIŞMALARIM, ODAMIZA DA ÖRNEK OLACAKTIR”

Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası başkan adaylarından Savaş Cengiz de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası, 26 yıllık bir geçmişe sahip. Bu süre zarfında görev yapan oda başkan ve yöneticileri, odayı ileriye taşımak için çalışmalar yapmıştır. Gelişen ve hızlı büyüyen ilçemizde artık odamızın da gelişmesi için birçok adım daha atılması gerektiği inancını taşıyoruz. Seçim sürecinde yaptığımız birçok ziyaretlerde farklı meslek dallarındaki üyelerimizle birebir görüşmeler yaparak sorunlarını dinledik. Her meslek kolunun kendine has sorunları bulunuyor. Benim mevcutta görev yaptığım Didim Seyahat Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifindeki çalışmalarım, odamıza da örnek olacaktır. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.”

 

“HAYIRLI BİR SEÇİM OLSUN”

Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası başkan adaylarından Kerim Güneş ve Mehmet Şengüller de tüm adaylara başarılar dileyerek, bu camiaya hizmet vermek için göreve talip olduklarını söyledi ve seçimin hayırlı olmasını diledi.

 

26 YIL SONRA VEDA

274 üyenin oy kullandığı seçimde, 273 oy geçerli olurken, 1 oy ise geçersiz sayıldı. Beyaz liste ile seçime giren mevcut Başkan Tarık Uygun 42 oy alırken, sarı liste ile seçime giren Savaş Cengiz 120 oy alarak başkanlığa seçildi. Kırmızı liste ile seçime katılan Kerim Güneş 89 oy alırken, mavi liste ise seçime katılan Mehmet Şengüller ise 22 oy aldı. 1992 yılında kurulan Didim Şoförler ve Otomobilciler Odasının kurucu Başkanı olan Tarık Uygun, 26 yıl sonra 78 oy farkla başkanlık koltuğunu kaybetti.

 

“ŞOFÖR ESNAFIMIZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından teşekkür konuşması yapan Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığına seçilen Savaş Cengiz, “Eşime ve aileme çok teşekkür ediyorum. Bana çok destek verdiler. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, Allah hepsinden razı olsun, hep birlikte kazandık. İyisiyle, kötüsüyle 26 yıldır odamızın başkanlığını yapan kurucu başkanı Tarık Uygun’a bugüne kadarki hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 

YENİ YÖNETİM

Savaş Cengiz başkanlığındaki Didim Şoförler ve Otomobilciler Odasının yeni yönetim kurulu İsmail Özdemir, Özer Çınar, Remzi İnanç, İbrahim Dağdelen, Cengiz Uğurcan ve Demir Tunç’tan oluşurken, yedek üyeler ise Selahattin Sarı, Serkan Koçoğlu, Mehmet Antalya, Zafer Yontar, Mustafa Kabak, Hakan Yayla ve Cafer Budak oldu.

(ÖZER DUMRUL)

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ