ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EFELER OTİZMLİ BİREYLERİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRIYOR
27 Mart 2018 / 13:50
Efeler Belediyesi bünyesinde hizmet veren Otizm Spor Eğitim Merkezi, otizmli bireylerin aileleri tarafından büyük ilgi görüyor.
 
 
 

Adnan Menderes Mahallesi Efeler Belediyesi Yaşam Merkezi içerisinde bulunan Otizm Spor Eğitim Merkezi, 6-22 yaş arası otistik bireylerin;  yaşam kalitelerini arttırmayı sağlıyor.

Alanında uzman eğitmenler tarafından hizmet verilen merkezde; otizmli bireylerin yeteneklerini geliştirebildiğini ifade eden kurum öğrencilerinden Emre Ergin’in Annesi Filiz Abacıgil şöyle konuştu:

“Otizm Eğitim Merkezi’ne gelmeye başladığımızda Emre’nin denge ve koordinasyon problemi vardı. Merdiven iniş çıkışlarında yardımcıya ihtiyaç hissediyordu. Yürürken ya da koşarken savruluyordu. Bisiklet kullanamıyordu. Bir yıldan kısa bir süre içerisinde bunların pek çoğunu aştık.  Pedal bile çeviremezken bisiklet kullanır oldu. Denge ve koordinasyonla ilgili değişimler gösterdi. Kas gücü gelişti. Bu gelişmelerin gerçekleşmesini sağlayan Mehmet Hocamıza, özellikle bu kurumun Aydın’a kazandırılmasını sağlayan Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mesut Özakcan’a çok teşekkür ederim.”

“OTİZM SPOR EĞİTİM MERKEZİ OLAN İLK BELEDİYEYİZ”

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Otizm Spor Eğitim Merkezi’nin otizmli bireylerin aileleri tarafından beğeni ile karşılandığını kaydederek, “Otizm Spor Eğitim Merkezimiz ile Türkiye’de belediye bünyesinde otizm spor eğitim merkezi olan ilk belediyeyiz. Her zaman da bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü belediyecilik sadece yol açıp, park yapmak, temizlik hizmeti sunmak değildir. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşımızın ihtiyacına yönelik merkezleri hizmete sunuyoruz. Otizm Spor Eğitim Merkezimizde de otizmli bireylerimiz uzman eğitmenler eşliğinde eğitim alarak, olumlu yönde ilerlemeler kaydetmektedirler” dedi.

Merkezde eğitim gören otizmli bireylerin aileleri de Başkan Özakcan’a teşekkür ederek, başarılı çalışmalarının devamını dilediler.

 (ÖZER DUMRUL)

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ